وبلاگ

 

 

این ماهی‌گیری هم بد سرطانی است. ککش که به تنبان آدم بیافتد، واویلا! فکرش را بکنید! یک روزه کوبیدیم رفتیم دلیجان، سد پانزده خرداد و برگشتیم! به یادش هم که می‌افتم چارچوب بدنم رعشه می‌گیرد. چه حالی داریم ما! ما شاء الله! مرحبا به این همت!

حالا این‌ها به کنار، سوختنش آن‌جاست که این همه مصیبت به جان بخری و آخرش دست خالی برگردی! اصلاً انگار، روز، روز ما نبود. این ماهی‌های خدانشناس هم با چه هیبتی، می‌آمدند جلوی چشمان‌مان بالا و پایین می‌پریدند، شالاپ شولوپ می‌کردند، دم می‌زدند و ما را حسرت به دل می‌گذاشتند و می‌رفتند. یحتمل در آن یک لحظه‌ای هم که از آب بیرون می‌پریدند، انگشتی مبارک از انگشتانی که ندارند را به نشانه‌ی موفقیت نشان‌مان می‌دادند.

بماند که جایی هم که لنگر انداخته بودیم، مناسب ماهی‌گیری نبود، شیب بسیار کم و زیر آب پر از علف. این طرف دریاچه‌ی سد، جایی به‌تر از آن را نتوانسته بودیم پیدا کنیم. از دور معلوم بود که آن طرف دریاچه خیلی به‌تر است ولی چون راه را بلد نبودیم به آن سو، می‌دانستیم یک ساعتی باید بگردیم تا راه را پیدا کنیم. که حال داشت بساط جمع کند و برود آن همه راه را.

اما در کل خوش گذشت. سویی از دریاچه که ما بودیم، غیر از این نکته که ماهی نمی‌شد آن جا گرفت، دل‌نشین، بکر و ساکت بود. با انبوهی از درختانی کوتاه از تیره‌ی کاج. آب عقب نشسته بود و علف‌های به جا مانده و خشک شده بر شاخه‌ی درخت‌چه‌ها، مناظری بدیع ساخته بود. انواع مرغ‌های دریایی هم مرتب در پرواز بودند و ماهی می‌گرفتند. بسیار آرامش‌بخش بود. هفت هشت ساعتی که اتراق کرده بودیم، یک نفر هم از آن اطراف رد نشد. خیلی کم آن جا آشغال می‌دیدی. خلاصه آن که محلی بود که اکیداً برای امور منتج به الواتی، توصیه می‌شود.

طرف‌های سه بود که عزم بازگشت نمودیم. مصیبت ماهی نگرفتن، خستگی راه را دو چندان کرده بود. به تهران که برگشتیم، خدایار پیشنهاد کرد که فردایش یعنی جمعه برویم سد لتیان بلکه اعاده‌ی حیثیت شود. همین هم شد. جای شما خالی از ساعت ده کنار سد بودیم تا شش. حالا این لتیان برعکس پانزده خرداد، تا دلت بخواهد آشغال و آدم ریخته بود آن‌جا. تنها نکته‌اش این بود که قلاب که می‌انداختی سرضرب ماهی‌ها توک می‌زدند و مشغول بودیم حسابی. حاصلش پنج ماهی کوچک شد که سر جمع یک وعده شام در می‌آمد از آن. مامان هم به سبک شمالی‌ها طوری ردیف‌شان کرد که از خیر سرهاشان هم نگذریم.
این کله ماهی خور بودن هم وصفی است که گاهی به ما می‌آید ؛)zahra Email | لینک دایم | ۸۵/۷/۲۹ - ۱۷:۰۰ - شنبه

خوش بحالتون

خوش بحالتون


بهار لینک دایم | ۸۵/۷/۱۵ - ۲۰:۳۰ - شنبه

کيانوش جان

سلام، دعا مي‌کنيم ولي ايشالاه به دعاي ما بارون بياد :) اگر اومد خبر کن. (برا خودمون که کار نکرده)


کيانوش لینک دایم | ۸۵/۷/۱۵ - ۱۷:۲۷ - شنبه

مـــرســي

درست شد ليشام جان... دق آوردم اين چند روزه :))
مي‌گم حالا که يادت انداختم چه چيزهاي خوبي مي‌شه براي افطار از خداوند طلب کرد، آستين بالابزن و براي برنده شدن من دعا کن

بهار جان، هفته‌ي پيش خوب دعا نکرده بودن دوستان... اما اين هفته که شده 35 ميليون دوباره بازي کردم ؛) حالا ثواب داره اگه يه دور ديگه دعا کنيد... ماه رمضان هم که هست!! بايد جواب بده ديگه

لیشام: و اما مسئلتن! اومديم و زارپ، برنده شدين! از كجا معلوم پورسانت من چه‌قدره و پورسانت بهار چه‌قدر؟!
در ثاني، ما اگه بلد بوديم آستين بالابزنيم يه فكري به حال خودمون مي‌كرديم كيانوش جان D:


زهرا URL | لینک دایم | ۸۵/۷/۱۲ - ۱۴:۵۸ - چهارشنبه

اي بابا :)
من كه رشتيم كله ماهي نخوردم تا حالا :) تو چه‌طوري مي‌خوري؟! يادم اومد :دي
يه بار گفتي اسمت اصالت رشتي دارد اوه اوه :)
ولي باور كن باهوش‌تر مي‌شي اين كله ماهي خواص زيادي دارد متوجه شديد كه؟ :)

لیشام: اولندش كه اصالت گيلكي داره و نه رشتي! ديومندش بنده كه كله ماهي خوردم متوجه هستم، شما بايست به خيل كله ماهي خورها بپيونديد كه متوجه بشين ؛)


بهار لینک دایم | ۸۵/۷/۱۱ - ۱۹:۵۲ - سه‌شنبه

کيانوش جان

سلام، دقيقاً با شما موافقم چون مواد غذايي اين‌جا به مذاق ما هم نمي‌سازه، واي به حال ماهي‌ها. به هر حال آدمي پوستش کلفت‌تره. ايشالا سي ميليون رو هم مي‌بري. يادت نره بليطش رو بخري. دعاهامون هدر مي‌ره :-) شاد و سلامت باشيد.


Sepideh لینک دایم | ۸۵/۷/۱۱ - ۷:۳۵ - سه‌شنبه

Nice blog!


کيانوش لینک دایم | ۸۵/۷/۱۱ - ۱:۴۰ - سه‌شنبه

نـدارد.. مگه چـيه؟

من که مي‌گم شکار ماهي در ماه رمضان ثواب هم داره... چون ماهي‌هايي که شکار مي‌شن ديگه باقي ماه رو مجبور نيستند روزه بگيرند D:

اما خدمت بهار گرامي عرض کنم که... تجربه نشون داده که طعمه‌هاي ولاياتِ غربيه به مذاق ماهي‌هاي ايران خوش نمياند!!!! نپرس چرا که من از هر ماهي تا حالا سؤال کرده‌ام صداش در نيومده ؛) اما خودم فکر مي‌کنم شايد مثل اين مي‌مونه که از مهمون لرت (يا بلوچت) با يه غذايي مثل "ترشي تره" يا "باقالي قاتق" يا "تورشه واش" پذيرايي کني D:

راسي ليشام عزيز شما هواي من رو داشته باش پورسانتش با من ؛) پس‌فردا اين‌جا سر 30 ميليون يورو مي‌شه لاتاري بازي کرد... شريکيم؟؟

لیشام: مگه نبوديم تا حالا D:
ضمناً، كيانوش جان، شما مراعات حال ما رو هم بفرمايين كه با دهان روزه، ياد و خاطره‌ي فهرست فوق‌الذكر رو بايد با چه حالي زنده كنيم. نكنين اين كارها رو با ما ؛)


kamran URL | لینک دایم | ۸۵/۷/۱۰ - ۲۱:۲۵ - دوشنبه

agha in farsi nashod!
dametoon garm. be khodayar ham salam bereson,
agha link nadady ma ro ke nokaretam.
dohaye mahe ramezoonet ham ghabool bashe

لیشام: ما چاكريم كامران جان! برات يه كامنت از خودم در كردم و نوشتم مراتب عذرخواهي خودم رو، پيري و هزار جور مرض، اين هم يكيش ؛)


Darya لینک دایم | ۸۵/۷/۱۰ - ۱۵:۳۳ - دوشنبه

hello :) sounds lovely.. Listen, im studying some toxicology courses and they say fishes are good at absorbing the chemicals in water and save them in their tissues, check up how clean the water is where you fish, cause it can actuelly make you sick. But have fun and be patient till you get them all :) P.S. dont fish when they are little or give birth to new ones.

لیشام: سلام درياي عزيز، از اسم‌تون معلومه كه طرف‌دار ماهي هستين P:
ممنون از تذكرتون. اون‌جا كه آبش عالي بود ولي در مورد ماهي‌هايي كه پشت سد لتيان مي‌گيريم بايد دقت بيش‌تري كنيم چون به پشتوانه‌ي فرهنگ سه هزارساله و داشتن مردمي تحصيل‌كرده با سطح درك و كمالات بالا، تمامي فاضلاب رودبار قصران، اون‌جا مي‌ريزه :|


بهار لینک دایم | ۸۵/۷/۱۰ - ۸:۱۴ - دوشنبه

سلام، در ماه مبارک رمضان، از سفرهاي غير ضروري پرهيز کنيد و بذاريد ماهي‌هاي بي‌چاره هم زندگي‌شون رو بکنند. (در ضمن اگه از بلاد راقيه طعمه‌هاي مصنوعي خواهان بوديد خبر کنيد) پايدار باشيد.

لیشام: سلام بهار عزيز، ضمن تشكر از تذكر سركار، به شما اطمينان مي‌دهيم كه ما در ماه مبارك رمضان از انجام هرگونه سفر غير ضروري پرهيز نموده و خواهيم نمود :) ولي خيلي بديهي است كه از انجام هرگونه سفر ضروري ـ به خصوص اگر به نيت ماهي‌گيري باشد ـ پرهيز ننموده و نخواهيم نمود :) و السلام علي من التبع الهدي...
در مورد طعمه‌ي مصنوعي واقعاً ممنونم. اصلاً راضي به زحمت نيستيم به خدا؛ ولي حالا كه فرمودين، چشم! اگه لازم شد، مزاحم مي‌شيم ايشالا ؛)


ري‌را لینک دایم | ۸۵/۷/۹ - ۱۲:۱۹ - یکشنبه

عليک سلام به روي ماه ماهي خورده‌ات!!

خسته نباشي! ببينين مي‌تونين نسل هرچي ماهيه منقرض کنين شما دوتا! حالا ديگه از کله‌شونم نمي‌گذرين؟!... البته نوش جان!! ولي... اين ماهي گرفتن و ماهي خوردنت مث عکساي چاي اون دفه بدجوري دل ما را به قيلي ويلي واداشت!!!... منم نق زدم حرصم خالي شه!! D: ... اما جدا مرحبا به اين همت! فقط مي‌شه يه کم بيش‌تر توضيح بدين ماهيا کدوم انگشتو دقيقاً به نشانه‌ي موفقيت به شما نشون دادن؟! D:

لیشام: سلامت باشي؛ خدا وكيلي، شما جاي ما بودي، از خير كله‌شون مي‌گذشتي؟ د نمي‌گذشتي ديگه؛ من مـــــــي‌دونم... ضمناً، در اين ماه مبارك، از پاسخ‌گويي به سؤال‌هاي انگشتانه‌اي، معذور مي‌باشيم...


مژده لینک دایم | ۸۵/۷/۹ - ۱۰:۲۲ - یکشنبه

اي كله ماهي خور!

:-))

لیشام: اي حسود!


خدايار URL | لینک دایم | ۸۵/۷/۹ - ۱۰:۰۹ - یکشنبه

آخر هفته رو رديف کن ها!
من که دارم گرم مي‌کنم.

لیشام: پااااااااايه‌ام! راااستي؟ كي بريم وسيله بخريم؟


ساني Email | URL | لینک دایم | ۸۵/۷/۹ - ۷:۳۷ - یکشنبه

ماهي زرنگ

خوب ماهيشو از مغازه ماهي‌فروشي مي‌خريدين همون جا كباب مي‌كردين مي‌خوردين! مهم اينه كه خوش گذشته، حالا ماهي‌ها به قلاب‌تون گير نكردن اشكالي نداره! يه بار هم از شما زرنگ‌تر بودن!
اين تغيير قالب جوري كه فاير فاكس شما هم ببينه داره انجام مي‌شه فعلاً كه كلهم زندگيمو ريخته به هم!

لیشام: البته ما راضي نبوديم كه به خاطر يه فايرفاكس ناقابل، كلهم زندگي شما به هم بيريزه ولي به هر ترتيب اين كار شما بي اجر نخواهد ماند به خصوص در اين ماه عزيز :)نام
ایمیل
وبسایت/وبلاگ http://
عنوان پیام
متن پیام
کد تصویر را وارد کنید

Google+ By Lisham Shahbazian