وبلاگ

 

 

دی‌روز بعد از چند روزی دوری از اوضاع و احوال درون مرزی و برون مرزی نشستم پای سایت‌های بنگاه‌های خبرپراکنی کشورهای بیگانه که ببینم دنیا بعد از خدا دست کیست.

اصلاً خوب نبود. احساس ترس عجیبی در وجودم موج زد وقتی که دیدم بیش‌تر اخبار مربوط می‌شد به قصه‌ی خشتک پرچم کردن‌های سنا از کاخ سفید که خط و نشان کشیده بودند که اوهوی! تو بدون مجوز ما غلط می‌کنی به ایران حمله کنی!

روایت کیهانی‌اش می‌شود: شکاف در اعماق لشکر آمریکای خون مردم بمک! یا چیزی شبیه به این؛ اما واقعیت امر آن است که: خر بیار و باقالی بار کن!

حالا چه فکر کرده‌اید پیش خودتان؟ که وای این سنا چه قدر گوگولی است که دارد جلوی حمله به ایران را می‌گیرد؟ نخیر عمو جان! این دموکرات‌ها نیز هم عقیده‌اند ظاهرا با آن شرکت‌کنندگان در تظاهرات ضد جنگ ـ که علیه جنگ عراق برگزار شد ـ و تظاهرات‌شان پر بود از پلاکارت‌هایی به این مضمون: ترسوها به بغداد می‌روند، مردان به تهران! حرف دموکرات‌ها این نیست که ایران، نه! تا آن جایی که ما فهمیدیم حرف‌شان این است که چرا از اول سراغ ایران نرفتید که حالا شاخ شده برای ما. در این موارد فقط می‌شود گفت: د بیااااا!

با آن بیست هزار نیرویی که ریختند در کشور دوست و همسایه، عراق، با آن ناوگان هوایی و دریایی که مستقر کردند در خلیج همیشه فارس، با آن قصیده‌ی غرای کشورهای عرب در ذم فعالیت‌های هسته‌ای ایران و پا از گلیم دراز کردن‌هایش در عراق، با آن دماغ سوختگی‌های اخیر حضرت لاریجانی از نوع چینی و عربی و فرانسوی و با صدها و صدها "با"ی دیگر، تنها چیزی که نمی‌شود به آن فکر نکرد ترس جنگ است، یادآوری صدای شوم آژیر قرمز است، لحظه‌های پرهراس به آغوش بابا و مامان خزیدن است، بوی تند باروت، دلهره‌ی انفجار و آن حجم عظیم خاک و غباری که از دور، انگار فریاد می‌زند ناله‌ها و نفرین‌های کسانی که به داغ عزیزان‌شان به خاک سیاه نشسته‌اند...

حالا فکر می‌کنید که آمریکا حمله کند؟ ابداً! بنده مطلقاً این چنین نمی‌اندیشم. آمریکا آغاز کننده نخواهد بود بلکه اسراییل است که چنین خواهد کرد. آمریکا فقط دور و بر ایران را سفت می‌کند که اگر پکید، تبعاتش بقیه‌ی جاها را نگیرد.

آمریکا سال‌هاست که می‌خواهد میخ اسراییل را محکم کند در منطقه و چه فرصتی به‌تر از این. اول آن که خود مستقیماً برچسب جنگ را به خود نمی‌چسباند، ثانیاً آن که اقتدار اسراییل را به یاد اعراب می‌اندازد. اسراییل هم که روابطش را با اعراب به لطف ایران به‌تر از پیش کرده. دو ماهی هم هست که نخستین وزیر عرب تبار مسلمان را هم وارد کابینه نموده و زمام وزارت علومش را به او سپرده.

گمان من این است که آمریکا بک‌آپ داستان است. اگر اسراییل شروع کرد به حمله‌ی هوایی، با توجه به این که پاسخ گفتن به آن نیز فرض است بر این نظام، منطقی قضیه ـ بدون احتساب عقل که در افعال اعاظم مملکت به ندرت مسبوق به سابقه بوده ـ حمله‌ی متقابل به اسراییل است. این‌جاست که ناجی کشورهای دو عالم، آمریکای جهان‌خوار بلند می‌شود و عربده می‌کشد: نفهمیدم! کی گفت من خرم! و تا جایی که نزدیکان درجه‌ی اول ملت و مملکت را جلوی چشم‌مان نیاورد، ول کن معامله نیست، حال به هر ترفندی؛ مثل عراق سال‌ها ما را تحریم کنند تا از درون بگندیم یا شاید هم، همین جا کار را یک‌سره کنند و خیال خودشان را آسوده...

هر چه که هست، یکی دو هفته‌ای است که آشوبی شده در دلم، آشوب شدنی و این اخبار دی‌روز هم نافرم دامن زد به آن‌ها. علی الحساب برویم گذرنامه‌ی خودمان و خانواده‌مان را ردیف کنیم تا ببینیم بعداً به کدام عدل این دور فلکی، رخت عزا برگیریم و بگرییم...بهار لینک دایم | ۸۵/۱۱/۴ - ۲۰:۲۰ - چهارشنبه

سلام؛ با کیانوش جان موافقم, هنوز جیب همه پر نشده، برای هرج و مرج زوده. سلامت باشید.


م.ک. لینک دایم | ۸۵/۱۱/۴ - ۱۸:۱۸ - چهارشنبه

عادت می‌کنیم!

سلام بر بر و بچز نگران.
از آن‌جا [كه] جماعت ایرانی با "هرچه پیش آید خوش آید" بسی حال مضاعف می‌کنند, این هم خیالی نیست. فوقش جنگ می‌شه دیگه!!
در ضمن, ما یک قابلیت خوبه دیگه هم داریم و اون حالت "خود آفتاب پرست بینی" (دقیقاً همینه حالتش!!!) که ما همه داریم. این که زود با همه چیز وفق پیدا می‌کنیم. عادت می‌کنیم و بعداً حتی باهاش حال هم می‌کنیم. به هر حال انعطاف‌پذیری بالایی داریم ماها!
به هر حال الان 30 ساله سایه جنگ (در بعضی برهه‌ها خودش) بالای سرما بوده و هست. بهش عادت کردیم دیگه. بازم عادت می‌کنیم! می‌کنید!

لیشام: مي‌دوني ميم كاف جان، آدم بايد تا وقتي كه يه اتفاقي نيفتاده، تلاش خود رو بكنه و به قول قديمي حرصش رو بخوره، وقتي كه اتفاق اقتاد ديگه افتاده. حالا بعضي چيزها وقتي كه اتفاق مي‌افتن به نظرم به‌ترين كار همينه كه شما مي‌گين، خود آفتاب پرست بينيه. درست يا غلط، اين به‌ترين روشيه كه مي‌شه يه مشكل احمقانه و غير قابل حل مثل جنگ رو بي‌خيال شد و به قول شما باهاش حال كرد...
ولي خدا وكيلي هر جور حساب مي‌كنم، هيچ رقمه حال و حوصله اين يه رقم رو ندارم...


كاوه لینک دایم | ۸۵/۱۱/۴ - ۱۳:۲۵ - چهارشنبه

خيلي رو مي‌خواهد كه قليلي كه به حكم قلدري سال‌هايي و سالي چند قدرتكي به هم زده‌اند، حتي وقتي همه آشكارا نفي‌شان مي‌كنند باز در ميانه خودنمايي و خودافشاني كنند! آن هم از اين دست كه جگر خودمان را برويم با اين عشوه‌هاي بي‌بديل! آدم بايد از بچگي رويش باز شده باشد كه تا اين حد بتواند جلو برود! البته در سيستم فعلي جاهاي مخصوصي هم براي تربيت و بازكردگي رو براي افراد مورد نياز تعبيه كرده‌اند كه بعضي‌ها هم از اين خدمات بهره‌مند مي‌شوند. هر طرفي هم كه بروي از يك جايشان آيه‌اي، حديثي، روايتي، داستاني، چيزي در مي‌آورند كه مبادا حتي يك‌بار اتفاق بيفتد كه مجبور به تاييد ديگران شوند! با توجه به اين مطلب فكر كنم جنگ اتفاق بيفتد چون الآن دو تا انتخاب براي آن دسته‌اي كه جريان اصلي قدرت را دارد بيش‌تر نيست؛ يا رها كردن قدرت يا جنگ و با سنجيدن PH حماقت در فضاي فعلي اين بعيد نيست. البته اين امكان هم هست كه لايه‌هاي قديمي‌تر از سمت راست بيايند و اوضاع با تغيير بوي اسكانك به پهن گاو، متعادل شود. ان شاء ا... كه اين طور بشود و جنگ نشود. اصلا حال و حوصله خل و خل بازي ندارم.

لیشام: بنده نيز هم‌آرزوي شما هستم. به هر صورت براي مايي كه چند ماهي كشاورزي كرده‌ايم، بوي پهن خيلي قابل تحمل‌تر از رايحه‌ي خوش جنگ و خدمت است :|


نگار لینک دایم | ۸۵/۱۱/۳ - ۱۵:۳۴ - سه‌شنبه

به نظر بنده تنها راه؛ هجرته!!! به یقین بازماندگان نجاشی مغفور در حبشه؛ با روی باز به استقبال‌مان می‌آیند و اسباب حال و حول را برای‌مان مهیا می‌کنند!!!!
اما این بار توصیه می‌شود که: داشتن گذرنامه و کارت ملی الزامی است!!!!!!


Darya لینک دایم | ۸۵/۱۱/۳ - ۱۵:۰۶ - سه‌شنبه

...

I dont agree with your thoughts about democrates.They are actuelly much smarter than the rest of them. They want peace cause it benefits them economically.I think the risks get less if they take over.... but there is more than one year left before they come and a lot can happen

لیشام: درياي عزيز، بنده هم در اين كه اصولاً دموكرات‌ها آدم‌هاي معقول‌تري هستن، با شما هم‌نظرم ولي خوب، كلاً روي‌كردشون در مورد ايران باز هم آمريكاييه. به هر ترتيب در شرايط فعلي و با ترك‌تازي‌هاي بوش، غالب شدن‌شون توي سنا، مي‌تونه براي ايران نعمتي باشه...


کیانوش لینک دایم | ۸۵/۱۱/۳ - ۱۲:۲۱ - سه‌شنبه

پـیوست

ولی در کل ردیف کـردن گــذرنامه هـمیشـه کار مـعقول و پسـندیده‌ای است! ؛)

لیشام: اوهوم :) به خصوص واسه آدم‌‌هاي تنبلي مثل من P:


کیانوش لینک دایم | ۸۵/۱۱/۳ - ۱۲:۱۳ - سه‌شنبه

هـا؟ (با لهجه گلمراد)

چیزی که از نـظر مـن کامل مـنتفی است لـــــشــــکرکـــشی به ایران است!!! در باب جـایگزین‌های دیگه البـته جای بـحث هـست.
اما حالا شـما به دلـش بد راه نـده مادر جـان... بی‌خـود هم نـشین پای اخبار رادیوهای بیگانه که فـکرت رو مـشوش کـنند این کافـرهای بی‌رحـم... مـگه اخـبار رادیو تلویزیون خـودتـون چـه شه که شـما جـایگزین اجـنبی براش انتخاب کردی؟ دروغ، دروغه دیگه...

از شـوخی گـذشـته، فـعلـن که دور و بری‌های مـن دارنـد با سـرعـتِ برق و باد توی ایران شـعبه باز می‌کنند و شرکت می‌زنـند؛ پـس زیاد نـگران جـنگ نـباشید... یکی از دوستان در یکی از مناطق نـفت‌خیز توی شرکتی وابسته به پالایشگاه کار می‌کـنه. بهـش گـفتـم هـر وقت کارمندهای خارجی چـمدون‌هاشون رو بسـتند بـهم خـبر بده و خـودش هم دستِ خانوم بچه‌ها رو بگیره و بره یه شمال


خدایار لینک دایم | ۸۵/۱۱/۳ - ۱۰:۳۸ - سه‌شنبه

من با این که فرزام می‌گه؛ موافقم. با این سینا هم موافقم! با کاوه هم موافقم. با لیشام مخالفم. آخه این هم مطلبه تو می‌نویسی؟


فرزام URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۳ - ۹:۲۲ - سه‌شنبه

منم همين طور اميدوارم ليشام جان. اگه اون جوري شد يه سفر مي‌ريم شمال!!! شايدم بريم فرنگ...
ان الله يحب الذين حالهم به حوله... يعني خدا كساني را كه حال و حول مي‌كنند دوست دارد. باور كنيد راست مي‌گم. از خودش پرسيدم!!

لیشام: تو شاه‌كاري پسر :))) خنداندي‌مان حسابي اين وسط كاري... بنده هم به زعم خودم معتقدم كه همانا حضرت باري تعالي حال و حول كنندگان را بسيار دوست مي‌دارد :)


سینا لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۱۸:۳۸ - دوشنبه

عربی

لیشام جان، من داشتم با علاقه تمام این مطالبی که دوستان نوشته بودند، به ترتیب تاریخ زمانی می‌خوندم و احساس می‌کردم که چه جمع جالبی. بعدش یوهو یک نفر به نام محمد میاد به عربی یه چیزهایی می‌نویسه و انتظار داره ما هم بفهمیم. لطفاً یا یک بخش عربی برای سایتت درست کن و این عزیز رو به اون بخش راهنمایی کن، یا این که خودت زحمت ترجمه کردن را بکش.


محمد لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۱۶:۵۶ - دوشنبه

عزيز جان (علي - ب)
کاش به‌تر صحبت مي‌کرديد و زود قضاوت نمي‌کرديد.
من در باب قرآن اصلاً شوخي نکردم!! اصلاً به خود اجازه‌ي جسارت به ساحت قرآن را نمي‌دهم. احتمالاً شما از سابقه‌ي ماجرا خبر نداريد که اين‌چنين برْآشفته‌ايد!


علي - ب لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۱۶:۵۰ - دوشنبه

اين آقايي كه با اسم محمد مشغول به خزعبل گويي است حرف دهنش را بفهمد كه در مورد قرآن شوخي كردن براي دهن ايشان (و بلكه همه) بزرگ است.


محمد لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۱۵:۵۰ - دوشنبه

ليشام عزيز!

بله، کاملاً به ياد دارم. فارغ از برداشت من و شما از اين جمله‌ي سيد حسن نصر الله، نتيجه‌ي جنگ که قابل کتمان نيست. اشاره‌ي من هم به نتيجه‌ي جنگ و تو خالي بودن اقتدار اسرائيل است که شما بدان اشاره کرده‌ايد.

معامله هم، بله. اما پيشنهاد مي‌کنم به سوره‌ي التوبه، آيه‌ي 111 مراجعه فرماييد؛ آن جا که مي‌فرمايد:
إن الله اشتري من المؤمنين أنفسهم و أموالهم بأن لهم الجنة يقاتلون في سبيل‌الله فيَقتلون و ُيقتلون وعداً عليه حقاً في التورئة و الإنجيل و القرءان و من أوفي بعهده من الله؟!

احياناً با مطالعه اين آيات، منظور مرا درک خواهيد کرد.
(البته اميدوارم آن عزيزي که از آغاز آيات قرآن با إن الله، الله و... ابراز ناراحتي مي‌کردند، مرا عفو نمايند؛ چرا که من بي‌تقصيرم. ان‌شاءالله در ويرايش بعدي قرآن، اصلاح مي‌شود. :) )

لیشام: محمد عزيز، ما رفتيم و آيه‌ي مذكور را و تفاسير و حواشي‌اش را خوانديم و احياناً منظور شما را درك نكرديم. اگر احياناً منظور شما اين است كه راه خدا دفاع از انرژي هسته‌اي است، بسم الله، بفرماييد بكشيد و كشته شويد...
هر كسي از ظن خود يار است محمد جان و به ظن بنده، راه‌هاي خدايي‌تري پيش روي حقير باز است...
تشخيص اين كه كسي در انتخاب راه خداوندي‌اش در زندگي اشتباه مي‌كند يا خير، كار بنده و شما نيست...
لذا مجدداً تأكيد مي‌كنم كه اجازه بفرماييد حضرت خداوند كارش را بكند...


پريسا لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۱۴:۵۷ - دوشنبه

دنياي ما عيونه - هر كي مي‌خواد بدونه:

*
« ـ پرياي خط خطي
لخت و عريون، پاپتي!
شباي چله كوچيك
كه زير كرسي، چيك و چيك
تخمه مي‌شكستيم و بارون مي‌اومد، صداش تو نودون مي‌اومد
بي بي جون قصه مي‌گف، حرفاي سر بسّه مي‌گف
قصه‌ي سبز پري، زرد پري
قصه‌ي سنگ صبور، بز روي بون،
قصه‌ي دختر شاه پريون -
شمائين اون پريا!
اومدين دنياي ما
حالا هي حرص مي‌خورين، جوش مي‌خورين، غصه‌ي خاموش مي‌خورين
كه دنيامون خال خاليه، غصه و رنج خاليه؟

دنياي ما قصه نبود
پيغوم سر بسّه نبود.
دنياي ما عيونه
هر كي مي‌خواد بدونه:
دنياي ما خار داره
بيابوناش مار داره
هر كي باهاش كار داره
دلش خبردار داره!

دنياي ما بزرگه
پر از شغال و گرگه!

دنياي ما همينه
بخواهي نخواهي اينه!

غصه نخوريد ايشالا درست شه،،،

لیشام: با اين يادداشت شنگولانه‌ي شما آدم به وجد مي‌آيد و ناخودآگاه بلند مي‌گويد: گور باباي هر چه هسته و هسته‌اي...
اي ول! صفاييديم. آرميد روح‌مان براي چند لحظه‌اي، گل از گل‌مان شكفت، ان شاء الله كه هميشه شاد و شنگول ببينيم‌تان :)


بهار لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۱۳:۵۶ - دوشنبه

آقا من اميدورام جنگ بشه! البته به شرطي كه اجباري نباشه. آمريكا يا اسراييل هم برام فرق نمي‌كنه. فقط از دست يه عده بسيجي مخلص خدا كه عشق معامله با خدا رو دارند و همه‌اش هم به رخ ديگران مي‌كشونند راحت مي‌شيم. اون وقت بقيه مي‌دونند و معامله خودشون با خداشون. فقط دوست دارم ببينم وقتي جنگ شد چند تا داوطلب داريم! و آيا اين‌ها باز هم با دست خالي و چند تا سر بند باز هم مي‌تونند قدم از قدم بردارند؟


خدایار URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۱۳:۵۵ - دوشنبه

گودرز و شقایق!

حزب الله و حماس دو نفر اسراییلی رو گروگان می‌گیره بعد 1000 تا لبنانی و فلسطینی می‌میرن، نصف لبنان هم با خاک یکسان می‌شه، بعد هم قرار می‌شه با گفتگو و مذاکره (یعنی پی پی خوردم) مسأله گروگان‌ها حل بشه! این که کاملاً مشخصه که حزب الله پیروز شده و جای بحث نداره محمد جان. تازه پول بازسازی خرابی‌ها رو هم که ایران می‌ده.


خدایار URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۱۳:۵۱ - دوشنبه

من فکر نمی‌کنم به ایران حمله بشه آخه ایران مثل یه بشکه ... می‌مونه هر کی بترکونتش خودش هم غرق کثافت می‌شه!


كاوه لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۱۲:۵۲ - دوشنبه

فكر مي‌كنم اگر جنگي هم اتفاق بيفتد، محدود خواهد بود و الحمد لله كه به حكم اللهم اشغل الظالمين بالظالمين، الآن تمام سران قواي هزارگانه مملكت به جان هم افتاده‌اند و در نهايت بعيد مي‌دانم اين‌ها قدرت را به هيچ چيزي بفروشند و در 22 بهمن هم همان شايد بشود كه فرزام گفت. چرا كه تا به حال هم خوب ديده‌ايم كه وطن فروش‌تر از اين‌ها حتي در عوالم ديگر هم وجود ندارد. اما ته دلم با حالتي لجوجانه فكر مي‌كنم اگر جنگي تمام عيار هم اتفاق بيفتد پر بدك نيست. البته براي من و شما ترمال است. اما به احتمال پنجاه درصد براي ايران خوب است. نيم آن شايد اين باشد كه كلا ايران بشود بوركينافاسو؛ كه در آن صورت براي كل دنيا پر بدك نيست كه از دست يك فرهنگ پر فيس و افاده كه مثل پير زن‌هاي ورشكسته به دانشمندان و بزرگان ماقبل تاريخش مي‌نازد، خلاص مي‌شود. پنجاه درصد ديگر اين است كه جنگ طولاني نشود و آمريكا با حمايت‌هاي مردمي مواجه شود كه در آن صورت تب جنگ مي‌خوابد؛ خلاص مي‌شويم. در آن صورت حداقل تا هزار سال ديگر حرف‌هاي احمقانه از هيچ نوعش (وطن‌پرستانه، ظاهراً خداپرستانه، نوع دوستانه، انسان دوستانه، گاو پرورانه و...) در اين ديار شنيده نخواهد شد و عقل و خرد تا حد قابل قبولي زمام امور را در دست مي‌گيرد. با همه‌ي اين حرف‌ها من هم‌چنان اميدوارم كه جنگ نشود و خداوند لحظه‌اي خرد به دل متصديان مقامات تشريفاتي و تصرفاتي بيندازد كه مملكت را توي هچل نيندازند!


محمد لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۱۲:۱۲ - دوشنبه

اقتدار پوشالي اسرائيل!

فرمايش شما متين! اما کدام اقتدار اسرائيل؟!!!!!!!!!!!! احتمالاً نمي‌فرماييد که در جنگ سي و سه روزه، اين اسرائيل بود که حزب‌الله را نابود کرد و اين سيد حسن نصرالله بود که جاي اولمرت به جنازه سياسي تبديل شده و اين سيد حسن نصرالله است که به جاي حالوتس استعفا داده و.....!!!!!!!!؟؟

اگر جنگي هم اتفاق افتاد، عده‌اي با خدا معامله مي‌کنند و عده‌اي هم...

لیشام: نه من و نه شما آن‌قدر كم حافظه نيستيم كه جمله‌ي تاريخي سيد حسن خان‌تان را به زباله‌دان تاريخ بيندازيم كه بعد از صاف كردن صداي محترم‌شان فرمودند: اگه مي‌دانستيم با اين گروگان‌گيري چنين جنگي راه مي‌افتد، هرگز اين كار را نمي‌كرديم... (يا چيزي شبيه به اين) معلوم است چنين سنگ پايي استعفا نمي‌دهد عزيز... در مورد معامله با خدا هم به‌تر است كار خدا را به حضرت ايشان واگذاريد...


علي - ب لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۱۲:۱۰ - دوشنبه

منظورم "سلاح" بود كه اشتباهي "صلاح" نوشتم.

لیشام: اصلاح شد عزيز :)


علي - ب لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۱۲:۰۸ - دوشنبه

ليشام جان با همه‌ي اين اوضاع احوال كه ظاهرا خيلي بد به نظر مي‌آد من فكر مي‌كنم افراد رده بالاي نظام (البته بالا از نظر مراتب اداري و نه لزوما خصايل انساني) مهم‌تر از هرچيز براشون حفظ نظامه ‌‌(بخوان خودشون). لذا بايد ديد كدوم گزينه كمك بيش‌تري به بقاي اين‌ها مي‌كنه: جنگ يا صلح؟
صد البته در حال حاضر جنگ با جنگ دوران صدام ديوانه تفاوت عمده‌اي دارد و آن اولا در هم‌دلي و يك‌دست بودن مردميه كه آن زمان يك صدا و صادقانه جلوي تجاوز علني دشمن ايستادند (به كلمه علني خيلي توجه كن چون عقل خيلي‌ها به چشمشونه و با ديدن متجاوز ديگه خون جلو چشمشونو مي‌گيره) اما الان ديگه واقعا امثال شهيد همت، باكري و... يافت مي‌نشود به جان شما و مردم همين جوري منتظر موقعيتي هستن تا همديگر رو بدرن (به تيتر حوادث روزنامه‌ها يا حتي رفتار مردم تو كوچه خيابون دقت كني منو تاييد مي‌كني). ثانياً هر چند در آن زمان عراق از سوي خيلي كشورها پشتيباني مي‌شد اما ايران هم بالاخره مثل امروز تنها نبود. لابد نمي‌خواي فكر كني كه به محض شروع جنگ حماس فلسطين و حزب ا... لبنان كه تا كش تنبونشون از بودجه‌ي ايران تامين مي‌شه بخوان بيان اين جا كمك (بيانيه‌ي حماس در محكوميت اعدام صدام كه يادته؟) يا 3-4 تا ديوونه زنجيري از آمريكاي جنوبي كه كمكي به ايران بكنن (اونا زور بزنن شكم مردم خودشونو سير كنن). لذا گزينه‌ي جنگ علاوه بر مردم براي خود نظام هم خطرناكه.
ميمونه صلح كه بنده عميقا آرزو دارم سايه‌اش از مملكت ما رخت نبنده، در رويا مي‌بينم كه احمدي‌نژاد روز 22 بهمن بياد و بگه: داداش ما به اون حد از غني‌سازي كه واسه مصارف صلح آميز لازم بود رسيديم هيش كي‌ام نتونست جلومونو بگيره حالام ديگه حال مي‌كنيم غني‌سازي نكنيم چون از اولم سلاح نمي‌خواستيم. چيزي كه باعث تقويت اين ايده در من شده اينه كه پايان 60 روز مهلت سازمان ملل براي صدور قطعنامه تكميلي تحريم دقيقا 23 بهمنه (به نظرت اتفاقيه؟)

لیشام: خيلي خوب گفتي اين رو علي جان و از صميم قلب آرزو دارم كه اين رؤياي شما به واقعيت بپيونده... متأسفم كه به اين موضوع اعتراف مي‌كنم كه با اين شرايط احمقانه‌اي كه پيش اومده، هر جوري كه حساب مي‌كنم مي‌بينم كه الف نون از جنگ قابل تحمل‌تره... ولي خوب، ظواهر امر يه چيزايي ديگه‌اي رو مي‌گه...


فرزام URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۸:۲۴ - دوشنبه

ببين حاجي! شما در اين معادلات به هم ريخته فقط معادلات اون طرف رو ديدي و چند تا متغير اين طرف قضيه رو ناديده گرفته‌ايد:
1ـ شور انقلابي مردم! از آن شورها كه توي شيشه مي‌اندازند و يه من سركه هم روش كه خوب جا بيفته! از همونا كه تمرگيدن تو خونه و پاي صحبت اون يارو مو دمب اسبيه نشستن...
2ـ عقلاي نظام. همونا كه ترتيب چندين تبار انقلابي پرشور رو همون اول انقلاب دادن!...
3ـ دستمال يزدي... از همونا كه تا حالا باهاش چندين سال پرونده‌ي هسته‌اي رو به درازا كشوندن...
4ـ فقه پويا... از همونا كه امروز مي‌گه يه چيزي حرومه فردا مي‌گرده و تحقيق مي‌كنه مي‌بينه از شير مادر حلال تره!!!... و الخ.
و البته شما يه پيش‌بيني داشتي: اسرائيل. منم يه پيش‌بيني داشتم سال قبل: بنگ!!! يادت هست؟ تو وبلاگ نوروزي پارسال نوشته بودم و پيش‌بيني بنگ واسه امسال!!! حالا ببينيم كدومش درست در مي‌اد... بعد از اين قضايا اگه زنده مونديم يه شام تو غروب (!!) مهمون من يا تو...

لیشام: غروب رو خوب اومدي فرزام جان :) قابل توجه داش اويس P: اميدوارم كه هيچ‌كدوم از اين پيش‌بيني‌ها درست در نياد :| نه اسراييل و نه آمريكا و نه هيچ كوفت و زهرمار ديگه‌اي...


vista URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۳:۳۸ - دوشنبه

نگرانی شما به مورد است!

لیشام آقای برادر!
حق کاملا با شماست. البته این روند از مدت‌ها پیش شروع شده بود و محض اطلاع بیش‌تر (در واقع نگرانی بیش‌تر) عرض کنم که قضیه حتی از بد هم بدتر است. نقشه‌ای که برای ایران کشیده‌اند بیش‌تر از یک حمله‌ي هوایی محدود می‌باشد و بنا بر برخی روایات احتمال حمله‌ي هسته‌ای پیش‌گیرانه به ایران هم وجود دارد. آمریکا با داشتن زرادخانه‌ي عظیم سلاح‌های هسته‌ای به دنبال شکستن تابوی استفاده از آن‌ها می‌باشد و حتی طرحی هم به همین منظور از سال قبل به تصویب کنگره آمریکا رسانیده شده است مبنی بر اینکه آمریکا حق دارد به منظور دفاع از خود و متحدان خود به کشورهایی که عضو باشگاه هسته‌ای نیستند حمله پیش‌گیرانه‌ي هسته‌اي بنماید. همه می‌دانند این گونه مقدمه‌چینی‌ها به کجا قرار است خدای نکرده ختم بشود.

لیشام: جناب روزبه خان برادر! به خوب نكته‌ي تلخي اشاره كردي. به نظر من هم قصه‌ي ايران، فرصت خيلي خوبيه واسه شكستن اين تابو ولي باز هم معتقدم كه اگر هم حمله‌ي هسته‌اي هم رخ بده، باز اسراييل طلايه‌دار داستانه. آمريكايي‌ها بايد خيلي احمق باشن كه در كنار هيروشيما و ناكازاكي، نطنز رو هم بخوان تو افتخارات‌شون ليست كنن. از طرف ديگه، اگه اين افتخار احمقانه نصيب اسراييل بشه، به نظر مي‌رسه كه روابط اعراب و اسراييل تا حدود خيلي زيادي بهبود پيدا كنه...نام
ایمیل
وبسایت/وبلاگ http://
عنوان پیام
متن پیام
کد تصویر را وارد کنید

Google+ By Lisham Shahbazian