وبلاگ

 

 

بچه که بودیم در تخیل‌مان هم نمی‌گنجید که فلان هنرپیشه‌ی خوش آب و گل، دست‌شویی هم می‌رود :) این که حضرات رئیس‌جمهور و رهبری هم به چنین افعالی اهتمام ورزند، غیر قابل قبول بود. در درجاتی پایین‌تر از مجموعه‌ی آدم بزرگ‌ها، مدیر مدرسه و معلمین هم مشمول همین قانون می‌شدند.

در دنیای قصه‌ها هم قوانینی مشابه صادق بود. قهرمان داستان‌ها اصولاً منزه‌تر از آن بودند که لحظه‌ای از اوقات پرافتخارشان را به امور بی‌تربیتی مشغول باشند. هر چه کار بی‌تربیتی بود، خاص آدم‌بدهای داستان بود. آخر مگر ممکن بود سفید برفی با آن چشم‌های درشت مهربان و چهره‌ی تو دل برو، جیش هم بکند. نه! عمرا! اصلا آن‌ها طوری بودند که فقط می‌خوردند و هر چه می‌خوردند، لامذهب انرژی می‌شد. همین سیندرلا! یادم نمی‌رود کارتونش را که دیده بودم تا مدت‌ها عاشقش بودم. معشوقه‌ی ما هم از آن‌هایی بود که هیچ رقم شاش و پی پی در کارش نبود. ابدا!

نمی‌دانم این تصور بامزه از کجا پیدایش شده بود. شاید از آن جا بود که هیچ‌گاه صحنه‌ای از دست‌شویی رفتن حضرات نشان نمی‌دادند؛ یا در قصه‌ها هم به یاد ندارم که کسی از شخصیت‌های خوب داستان، دست به آب شده باشد.

البته اکنون دیگر از آن نگاه کودکانه خبری نیست. چه بسا که حقیر نیز بر مسند ریاست، علاوه بر این که دست‌شویی می‌رویم، بلکه انگشت‌مان را بسته به موقعیت و در حد وسع، در دماغ‌مان مبسوط می‌چرخانیم. کسی هم به ما نمی‌گوید: اِوااا!


و اما چه بود این قصه‌ی لپ‌تاپ به سر گیران ما...

قصه همان قصه‌ی پیشین است. نمی‌دانم از کجا بر ما مکشوف شد که در حال وارونگی، حضرت لپ‌تاپ راحت‌تر روشن می‌شود :) البته نتیجه، به اندازه‌ی سیستم یخچال مطمئن نیست ولی به عنوان استارت ابتدایی، سریع‌تر از یخچال جواب می‌دهد. اگر زبانم لال جواب نداد، آن وقت دست به دامن یخچال می‌شویم.

یکی از دوستان بیوتکنولوژیست این کشف ما را قیاس می‌کرد با یکی از کشفیات دنیای میکروب‌ها؛ این که تنها محیط مناسب برای کشت یک نوع باکتری (که یادم نیست چه بود) کف پای موجودی به نام آرمادیلو است :)

البته نه این لپ‌تاپ آن میکروب است و نه بنده آن آرمادیلو که حالا به آن قیاس، فقط روی کله‌ی ما روشن شود. تجربه نشان داده که روی کله‌ی اخوی کوچیکه‌ی ما هم روشن می‌شود. احتمالاً روی کله‌ی سایر عزیزان هم با همان کیفیت روشن شود. به هر صورت هر که طالب بود، قابل شما را ندارد، 500 تومان بدهد، امتحان کند. خدا بدهد برکت...خدایار URL | لینک دایم | ۸۵/۱۲/۲۲ - ۱۷:۳۷ - سه‌شنبه

مخلص کامران عزیز بلاد کفر منزل گزیده.... خوبی دوست قدیم؟

(با اجازه لیشام برای استفاده از lisham.com به عنوان messenger)

لیشام: منزل خودتان است، راحت باشين :)


کامران URL | لینک دایم | ۸۵/۱۲/۲۲ - ۱۵:۲۴ - سه‌شنبه

خودمونیم خدایار! فحش‌هات تخصصی و باکلاس شده. قبلا مثل خودمون فحش می‌دادی!

لیشام: كامران جان! اگه اين جا بودي و سري فيبوناچي رو مي‌كرد توي چشمت اون وقت برنمي‌گشتي بهش بگي باكلاس...


خدایار URL | لینک دایم | ۸۵/۱۲/۲۰ - ۲۱:۱۶ - یکشنبه

چرا آپ نمی‌کنی ولی بلاگ رولینگ می‌کنی؟ آزار می‌رسونی ها!!!
سری فیبوناچی!

لیشام: سري فيبوناچي خودتي با اون بسته‌ي درجه اول بخصوصت...


بهار لینک دایم | ۸۵/۱۲/۱۷ - ۷:۵۱ - پنج‌شنبه

سلام، فقط خواستم بگم من اون بهار نیستم. پیروز باشید.

لیشام: سلام بهار خانم :) كم پيدا شدين. بله متوجه شدم ؛)


رضا URL | لینک دایم | ۸۵/۱۲/۱۷ - ۱:۰۱ - پنج‌شنبه

سلام لیشام جان.
این روش روشن کردن لپ‌تاپت هم از اون روش‌هاست ها!!!!!!!
ما کلا 2 تا اسم باکتری بلدیم!
1- میکودرماآُستی (باکتری ماست) که عشق آقای حایری تو دبیرستان بود
2- باکتری عزیز E-Coli که در خدمت مقدس سربازی با ایشان آشنا شدیم و تا مدت‌ها عذاب‌مان داد. آخر سربازی فهمیدیم که آبی که هر روز می‌خوردیم از چاهی که نزدیک دستشویی پادگان بود می‌اومد!!!!! یعنی یه جورایی آب غنی‌سازی شده می‌خوردیم ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لیشام: اين آب غني‌سازي شده كه گفتي من رو ياد درخت توت جلو دست‌شويي انداخت :) يادش به خير عجب توت‌هايي غني شده‌ي خوبي داشت لامصب، هر كدوم قدر يه كيوي بود. اين چنگيزي هم خودش رو كشت عادت توت خوردن رو از سر ما بندازه ولي مگه مي‌شد...


خدایار URL | لینک دایم | ۸۵/۱۲/۱۵ - ۲۱:۰۶ - سه‌شنبه

سلام

لیشام: سلام به روي ماهت عزيزم :)


بهار لینک دایم | ۸۵/۱۲/۱۴ - ۱۴:۰۶ - دوشنبه

به برنده‌ها كي جايزه مي‌ديد؟

لیشام: في الواقع شما تنها كسي بودين كه نزديك‌ترين جواب رو دادين :) خداوكيلي جايزه رو جدي كه نگفتين؟ P:


كاوه لینک دایم | ۸۵/۱۲/۱۴ - ۱۳:۰۱ - دوشنبه

فرزام جان! مثل اين كه ديفالتتان بر اين قرار گرفته كه اين جانب تكه‌اي خشانت بيش نيستم! كودكي براي من لفظي محترم و زيباست. اينكه گفتم "از كودكي توست" يعني تو هم اين مقام انساني را داشته‌اي ـ و هنوز هم در لحظاتي اين بسط برايت حاصل مي‌شود. اينكه گفتم "از كودكي است" يعني از آن آسمان پهناور پر از رنگ آبي است كه باورها و عشق‌ها در آن در پروازند و من و تو هم زماني آن جا بوده‌ايم و ـ نتيجه‌گيري اين كه: ـ از همين است كه اين حكايت‌ها به گوش آشنا مي‌آيد. اين ها از مراتب آدميتند.

ليشام جان! شبكه جهاني اينترنت چي شد آقا؟ كشفش كردي؟


فرزام URL | لینک دایم | ۸۵/۱۲/۱۴ - ۱۱:۳۳ - دوشنبه

كاوه جان! تو از كجا مي‌دوني من كودك بودم؟! D: مشكوك مي‌زنيا!! اصلاً به كودكي من چي‌كار داري؟! (يه خواهش: اگه دوست داشتي جواب بدي يه جوابايي مثل اونايي كه به محمد مي‌دي نده لطفاً!!!)


کامران URL | لینک دایم | ۸۵/۱۲/۱۳ - ۱۸:۴۱ - یکشنبه

خودمونیم این خواهر کوچیکه ما درست حدس زده بود که دلیل اون عکس چی هست! ضمنا شما هم یه عکس از جیش کردنت بذار این جا تا بقیه فکر نکنن که رییسا دستشویی نمی‌رن. خاصه اون دوست استاد پیمان!


کیانوش لینک دایم | ۸۵/۱۲/۱۳ - ۱۲:۰۴ - یکشنبه

ای بـابـا

تـو هـنوز هـم اون لـپ‌تاپ نـفـتیت رو داری؟ حالا غـصه نـخـور نـنـه، وقـتی قــطار هــسته‌ای راه افـتاد یکی یه لپ‌تـاپ هــسـته‌ای بـهتون جـایزه مـی‌دن حـتمن

در ضـمن مـن تـوصیه می‌کـنم از شـبکه جهانی اینترنـت دست برداری بري تـو کار سـاخـتن ســلول‌های بــنیادین از اجـزاء بـدن کـه حـتـمن ثـروتـمند می‌شی


كاوه لینک دایم | ۸۵/۱۲/۱۳ - ۹:۳۹ - یکشنبه

فرزام جان! آشناييش از جايي نيست. از كودكي است! از خود تو و كودكي تو!

ليشام جان! پس بالاخره كي مي‌خواهي شبكه جهاني اينترنت را كشف كني و برايمان افتخارات جهاني سر هم كني؟ يعني توي دستگاه و دفتر شما با آن همه نوابغ رنگ و وارنگ يكي نيست كه بخواهد همت كرده، عنصر شبكه جهاني اينترنت را كشف كند؟


sani Email | URL | لینک دایم | ۸۵/۱۲/۱۳ - ۸:۲۹ - یکشنبه

می‌تونی از لفظ دستشویی کتبی و شفاهی استفاده کنی :دیییییییی


فرزام URL | لینک دایم | ۸۵/۱۲/۱۲ - ۲۳:۴۰ - شنبه

تا آپ می‌کنم می‌بینم تو هم آپی... حالا این دفعه روتو کم می‌کنم!!
بعد از مدت‌ها هم این جا اول شدم...

در ضمن اون نوشته کودکانه خیلی برام آشناست. نمی‌دونم کجا دیده بودم...

لیشام: ما كه رو كم شده‌ي خدايي هستيم فرزام جان :)نام
ایمیل
وبسایت/وبلاگ http://
عنوان پیام
متن پیام
کد تصویر را وارد کنید

Google+ By Lisham Shahbazian