وبلاگ

 

 

مواقعی هستند در زندگی که آدم احساس می‌کند دوست دارد شخص خاصی را بگیرد و جر بدهد، قیمه قیمه‌اش کند، آتشش بزند، تف کند توی صورتش. طبیعتاً عصبانی هستم. خاصه آن که می‌بینم به لطف یک باد ناغافل معجزه‌ی هزاره‌ی سوم، دکان هر چه وام است، سر بزن‌گاه تخته شده و مانده‌ایم دست به کمر. هر بانکی که می‌رویم برای گرفتن هر نوع وامی که ممکن باشد، می‌گویند با توجه به تغییرات احتمالی در نرخ بهره، تا آمدن دستورالعمل جدید، هری!

حالا اگر بابای بی‌چاره‌مان داشت و این شاش موش پولی که از صدقه سری وام‌های پر بهره‌ی بانک‌های خصوصی دست‌مان می‌رسید می‌زدیم کنارش، آن وقت این قدری جوش نمی‌زدیم و نگران جور شدن پول پیش خانه و سایر هزینه‌ها نبودیم. اما حالا که این حقیر یک لا قبا، مجبور است عین پانزده تومان پول پیش خانه را وام بگیرد، همان وام‌های خرده ریز، کلی سرنوشت‌ساز می‌شود. این آقا واقعا نمی‌فهمد که با این تصمیمات احمقانه، دستِ ـ به اصطلاح خودش ـ سرمایه‌خوارها را کوتاه نمی‌کند که هیچ، دست عده‌ی زیادی از امثال من را نیز دقیقاً همان وقتی که نیاز به پول دارند، کوتاه می‌کند.

داشتم سر انگشتی حساب می‌کردم، دیدم که نزدیک به ماهی چهارصد تومان قسط وام‌هایم خواهد شد. کمِ کمش، صد و پنجاه تومان هم کرایه خانه که مجموعا می‌شود پانصد و پنجاه تومان. همین الانش هم نزدیک به صد تومان قسط این طرف و آن طرف می‌دهم که آن هم حساب کنید می‌شود ششصد و پنجاه تومان. گمان نمی‌کنم که بیش از این نیاز به توضیح باشد.

به هر ترتیب حضور تمام دوستان و غیر دوستان، آشنایان و غیر آشنایان، اعلام می‌کنیم که در اسرع وقت نیازمند به هر گونه وام علی الخصوص از نوع "الحسنه" و "الپس نده" از پنجاه هزار تا پنجاه میلیون تومان می‌باشیم. ان شاء الله خداوند یک در دنیا صد در آخرت عوض‌تان دهاد P:

بگذریم!

با تمام این اوصاف همین دی‌روز رفتیم در معیت عیال برای‌شان یک سری لوازم ماهی‌گیری ابتیاع نمودیم تا به امید خدا جمعه، مراسم ماهی‌گیران امسال را به نحو مقتضی افتتاح نماییم :)MEMOL لینک دایم | ۸۶/۳/۱۹ - ۱۱:۳۳ - شنبه

هر دم از این باغ بری می‌رسد


مرجان لینک دایم | ۸۶/۳/۱۳ - ۱۵:۱۰ - یکشنبه

سلام به نظرم يه سري به والي‌پور تو ripi بزني بد نيست و از نحوه وامشون باخبر بشي


كاوه لینک دایم | ۸۶/۳/۱۳ - ۹:۲۸ - یکشنبه

خطاب به فرزام

اولا از حضور منور اخوي بزرگوارم طلب چشم‌پوشي و برادر نوازي دارم كه گاهي از منطقه كامنت پراكني ايشان كمال استفاده‌هاي بي‌ربط را مي‌كنم.
اما اي فرزام جان! بدان و آگاه باش كه كار هيچ بساطي از اين نوع به اين آساني‌ها يك‌سره و چندسره نمي‌شود. مي‌داني چرا؟ چون آن چه كه به مردم ما توان نفهميدن درد جانگداز وجود چيزي عظيم در پاچه را مي‌دهد، وراي فهميدن و نفهميدن است و به واقع ايماني بدوي و كور است و تو به‌تر مي‌داني كه حتي من و تو هم كه گاهي بر اين باوريم كه حق با ماست، برايمان صعب و سنگين است كه چيزي جديدتر بياموزيم مبني بر اينكه در اشتباه بوده‌ايم. توده در هم و برهم عوام غرقه در جهل و خرافات ما كه جاي خود دارند. از اين است كه يك دوره قرص به ...مم برايت تجويز مي‌كنم. هر وقت يادت آمد كه ايراني هستي سه تا را با هفت تا با هم مي‌خوري كه همان بشود ده تا و كار يك‌سره شود. اگر هم خداوند دو عالم برادري، خواهري، پسر خاله‌اي، پسر عمويي، دوستي، آشنايي، همراهي يا رفيق شفيقي ساكن دياران راقيه به تو عطا نموده، بر تو فرض است كه الساعه در مورد آن به طريقي شايسته و بايسته، يعني جدي بينديشي. چون به‌تر است كه فعلا كه قباي جواني در بر داري و شوقكي براي به هم ريختن اوضاع فلك، بروي آن‌جا هم حالش را ببري و هم مداركش را. بعدا وقت زياد است. بيا اين‌جا دو تايي مي‌نشينيم درد دل مي‌كنيم. اما خيلي حرص نخور. من امتحان كرده‌ام. وقتي با ظاهري كه پسند اين مردم بيايد فحش خواهر و مادر هم بار تمامي سلسله‌شان كرده‌ام نفهميده‌اند. روي هر كسي از اين نوع جماعت كه دم دستم بود آزمايش كرده‌ام.


فرزام Email | URL | لینک دایم | ۸۶/۳/۱۲ - ۲۳:۴۹ - شنبه

قربونت برم من! نازی....
می‌دونی داستان چیه؟ حقمونه عزیزم. حالا حالاها هم برامون کمه اینا. روزی که یک عده آدم ساده لوح پا شدن رفتن رای دادن به این حاجی و یک عده ساده خواه و راحت طلب هم گفتن بگذارید همه چیز خراب شود حساب یکسره می‌شود، همه این اتفاقات قابل پیش بینی بود. تازه داشته باش که نصفش مونده و شاید هم سه چهارمش! خدا عالم است. حالا من موندم اونا که می‌خواستن یه سره بشه کجان؟! اونایی که به من و تو می‌خندیدن... کجان؟ مطمئنم هنوزم می‌خندن...
روزی که این اومد قابل عرض بود که اونایی که بهش رای دادن اولین کسانی خواهند بود که طعم لذیذ بدبختی رو می‌کشن... ما هم قاطی‌شون... چی می‌شه؟! بذار یه سره بشه!... واقعا" بذار کار این مردم (...) یه سره بشه...


MOJDEH لینک دایم | ۸۶/۳/۱۲ - ۲۲:۳۵ - شنبه

اومدم اولا مطمئن بشم دیگه عصبانی نیستی بعدم ببینم چندتا ماهی و اینا گرفتین؟

لیشام: مطمئن باشين كه ديگه عصباني نيستم :) بعدشم اين كه كلا هفت تا كپور گرفتيم كه نحوه‌ي توزيعش به اين ترتيبه: دو تاش رو عيال، دو تاش رو بنده و سه تاش رو خدايار :)


کیانوش لینک دایم | ۸۶/۳/۱۲ - ۲۱:۳۹ - شنبه

D:

سـلام و درود بی‌پـایان به شـادومـاد و عـروس مـربوطه
اومــدم غــرغـری کـنـم که چـرا بروز نـمی‌شـی که دیدم دسـت بـنده را از قبل خوانده بودی
پـس بــساط ماهیگیری روبراه خـواهد بـود شـکر خـدا ؛) امیدوارم بــساط‌هـای دیگه هـم جـفت و جـور بــشه... البـته پــارتی داشـته باشــی هـمه چـیز جـور می‌شــه داداش

لیشام: سلام و سلام بر كيانوش بزرگ :) عارضم به حضور شوما كه ما هر بار از باتومي كه شما زحمت كشيديد و فرستاديد استفاده مي‌كنيم، ياد شما مي‌افتيم و كلي حال مي‌كنيم كه دوستان باحالي مثل شما داريم :) ضمناً اگر پارتي جايي سراغ داشتيد يك ندايي ما را بدهيد كه اكيداً نيازمنديم (;


كاوه لینک دایم | ۸۶/۳/۱۲ - ۹:۵۰ - شنبه

فعلا اوضاع فلك كره خر در كره خر و احوال همگي هموطنان بي حال عين هم است يعني ...ي! لذا شما كه سرور سروران اخوان دو عالمي هيچ جوش نزن كه از جوش زدن آشي حاصلت نخواهد شد. من كه چله گرفته ام كه آخر اين چه كاري بود؟ حداقل به سرعت سقطش كن! تا ببينم چه ميشود! شما هم دعا كن بلكه زودتر از اين دچاري به كوران و ابلهان و سخيفان و سفيهان به درآييم و دامن عروس طبع در دست به پايكوبي و دست كوبي بر مزار اهل جزميت و خريت بپردازيم. خداوند هر چه خر است گرفتار كوسه و گرگ كناد!


kamran لینک دایم | ۸۶/۳/۱۱ - ۲۰:۰۹ - جمعه

lisham ye email be man bezan dar morede bahse vam. emaile man ro dary? man male to ro nadaram

لیشام: سلام كامران جان. تو اگه همون كامراني باشي كه وبلاگ دستار رو داري. من كلي كامنت از خودم در كردم كه اي‌ميل من همراهشون هست. يادم نمي‌آد كه اي‌ميل شما رو داشته باشم. ضمناً اگه يه نگاهي هم به صفحه‌ي "تماس با من" مي‌انداختي بد نبود. اون جا هم نشاني اي‌ميل من هست :)


خدایار URL | لینک دایم | ۸۶/۳/۱۱ - ۹:۴۱ - جمعه

هر وقت این جور چیزا ذهنت رو بهم ریخت یه زنگ بزن قلاب‌ها رو برمی‌داریم می‌ریم یه جا سه چهار ساعتی می‌شینیم لب آب و گور بابای دنیا می‌گیم.

لیشام: اي ول رفيق :)
از الان دارم گرم مي‌كنم (;


محسن Email | URL | لینک دایم | ۸۶/۳/۱۱ - ۹:۱۵ - جمعه

آقا تبریک صمیمانه من رو بپذیر.


شیپورچی URL | لینک دایم | ۸۶/۳/۱۰ - ۱۲:۰۹ - پنج‌شنبه

"حاجی یه تکون، حاجی دو تکون..."

سلام بر حاج لیشام عزیر. آقا زیاد نگران نباش. اوضاع همه آشناها و ناآشناها هم فکر کنم تو مایه‌های خودتون باشه! مهم عشق و صفاست و سوتی‌هایی که این بنده خدا ـ معجزه هه ـ می‌ده و می‌خندیم. جر دادن یک منبع طنز کار درستی نیست. یک نکته دیگه. این نیز بگذرد!


MOJDEH لینک دایم | ۸۶/۳/۹ - ۱۸:۵۱ - چهارشنبه

ASABANI NABASH


sani Email | URL | لینک دایم | ۸۶/۳/۹ - ۱۵:۴۱ - چهارشنبه

tabrik

Mobarake aghaye damad bebakhsh man khabar dar nashodam zoodtar biam tabrik begam, dar morede vaamam gooya kheili asabani hasti vali asab chize mohemie ba in chiza kharabesh nakon
Shad bashi va khosh bakht


محمدعلی لینک دایم | ۸۶/۳/۹ - ۱۵:۲۸ - چهارشنبه

هویجوری محض دل‌خوش کنک!

ضمن ابراز همدری، ما هم همینطور!! (گذشته از شوخی اما لیشام عزیز با عنایت به تجربه شخصی توصیه می‌کنم اکیدا از گرفتن وامهای خرده ریز یکی ـ دو میلیونی و ریزتر از آن به شدت اجتناب کنید چون بازپرداخت این وامهای اگر چه کم بهره زندگی را در چند سال اول زهرمار می‌کند، دور از جان شما!) ضمناً در صورتی که به دنبال منزلی رهنی در نزدیکی منزل ابوی محترمتان هستید، همسایگی شما مایه مباهات و سرور و بزن و بکوب خواهد بود! (یک باب منزل از سوی یکی از همسایگان جهت رهن موجود است!)نام
ایمیل
وبسایت/وبلاگ http://
عنوان پیام
متن پیام
کد تصویر را وارد کنید

Google+ By Lisham Shahbazian