وبلاگ

 

 

رفقا شاکی نشوند لطفاً آما این سهمیه‌بندی بنزین انصافا خوب کاری بود. عمیقا و اکیدا استقبال می‌نماییم از این تصمیم شجاعانه و حکیمانه. ای ول!

آن زمانی که دولت خاتمی خواست کار را یک‌سره کند و قیمت بنزین را تالاپی با متوسط قیمت کشورهای خلیج فارس یکی کند، مجلسیان تازه به دوران رسیده، پیرهن عثمانش کردند و اگر حافظه‌ی شما هم به اندازه‌ی حافظه‌ی من ایرانی خراب نباشد، باید به یاد داشته باشید که چه قصه‌ها و حماسه‌ها نساختند این‌ها که انگار ناجیان عالم و آدم بودند و یکتا رهاننده‌ی ملت از دست تورم و گرانی. همین دکتر توکلی چه فیلم‌ها که نیامد توی تیلفیزیون و چه هوارها که نکشید سر دولت که با این کار تورم زیاد می‌شود و حتی به این هم بسنده نکرد و یک پله جلوتر، اساس قیمت بنزین را زیر سوال برد که اصلا کدام فلان فلان شده‌ای گفته بنزین درمی‌آید هشتاد؟ این شد که سه سالی هشتاد ماند قیمت بنزین و از بخت بد این ملت، نرخ تورم همان رشد را داشت که سال‌های پیش. حالا همین جناب دکتر، روی انواع سنگ پای قزوینی و غیر قزوینی را سفید کرد و یک ماهی پیش توی جعبه‌ی جادو ظهور نمود و دفاع کرد از افزایش قیمت بنزین و مدعی شد که کاری‌ست بوده، مسبوق به سابقه. آن زمان مصلحت آبادگرانه‌ی خود را در این دیدند که جامعه‌ی معتاد به مصرف بنزین را هم‌چنان معتاد نگاه دارند بلکه رای‌ها را پیشاپیش بخرند و البته هم که خوب خریدند. بالاخره کار به جایی رسید که افتادن در این چاه، ناگزیر شد و از بخت خوش، دامن همین ادعاچی‌های قمپز در کن و سراسر شعار و ریا را گرفت و خوب موقعی هم گرفت. حالا باید دید که این گاو زاییده‌شان را ـ که عجیب ناقص الخلقه هم هست ـ چه‌طور بزرگ می‌کنند.


فرض کنید در این هیر و بیر، این پنج به علاوه یکی‌های لامذهبِ یزیدی صفت هم بنزین به روی لشگر محمود ببندند. از لاف امروز الف نون که گفته طی چند سال آینده صادرات بنزین داریم، معلوم است که خبرهایی هست که اتفاقا بی‌ربط هم نیست...خدایار URL | لینک دایم | ۸۶/۴/۲۴ - ۱۰:۱۰ - یکشنبه

تا بنزین رو آزاد نکنن پست جدید نمی‌کنی؟


هومن Email | URL | لینک دایم | ۸۶/۴/۲۳ - ۸:۴۶ - شنبه

حضرت لیشام خان، البته متفاوت بودن با عامه مردم کار خوبی است اما به شرطی که انتحاری نباشد، آقا من یا هر کس دیگری دلش می‌خواهد با قیمت جهانی ماشینش را پر از بنزین کند سالی 10 بار برود ولایت دیدن فک و فامیل، همه جای دنیا از متمدن و غیر متمدن همین است، حال چه‌طور شد که سهمیه‌بندی برای این یه گله جای دنیا خوب است؟ از کجا حضرت‌عالی و سایر دوستان به این کشف بزرگ نایل آمدید که عرضه محدود و تعيین تکلیف برای مردم دوای درد اقتصاد بیمار ماست؟ اگر شما هم سن مرا داشتید یادتان می‌آمد که همین حضرت بنزین و خیلی چیزهای دیگر زمان جنگ سهمیه‌بندی شد، خوب بعد از جنگ چه اتفاقی افتاد؟ نه که الآن که سهمیه‌بندی مبارک بنزین اتفاق افتاده حضرات خودروسازان ککشان گزیده و هی زارت و زورت خودرو کم مصرف تولید می‌کنند و تازه برای همین خودروهای پر مصرف پول خون ابوی‌های محترم‌شان را نمی‌گیرند، آن دوستی که از کم شدن ترافیک خوش خوشانش شده بود هم لابد برای کم شدن جمعیت معتقد است غذا را باید جیره‌بندی کرد تا یک چند میلیون نفری بمیرند آن‌وقت خیابان‌ها آن قدر خلوت می‌شود که حضرت می‌توانند درآن براحتی قدم بزنن ، نه رفقا عرضه محدود چاره کار حتی مصرف مواد مخدر نیست، چاره کم کردن تقاضا است آن هم با کالای جایگزین و ابزار قیمت به صورت توام


کیانوش لینک دایم | ۸۶/۴/۲۰ - ۱۲:۴۷ - چهارشنبه

دسته‌بندیش کن در پیام‌های اخلاقی

خودشو عصبانی نکن!!! اگر نـه به حال من دچار می‌شی‌ها... البته من بس که حرص پول زدم عصبی شدم :) يکی هم نبود به من بگه نونت نبود، آبت نبود، تو این گیر و دار خـونه سـاختـنت چی بود


سه نقطه URL | لینک دایم | ۸۶/۴/۱۹ - ۱۵:۲۴ - سه‌شنبه

دوستان عزیز! ممنون از این که ما را سارق و بی‌سواد خطاب کردید! بنده خیلی خوب می‌دانم جی.پی.ال چیست و اپن سورس کدام است و با نرم‌افزار آزاد چه فرقی دارد و این قوانین چه‌قدر تبصره برای خودشان دارند! و متوجه هستم که دزد کیست و پلیس کدام!

به هر حال سعی می‌کنم توصیه شما را مبنی بر عدم اطاله‌ی! کلام در این موضوع بپذیرم تا بحث بیش‌تر از این به درازا نکشد و خاطر افراد بیش‌تر از این مکدر نگردد. زیرا طرفین بحث هیچ شناخت علمی و شخصیتی از یکدیگر ندارند و این بحث جز زیر سوال بردن شخصیت دو طرف حاصلی در بر نخواهد داشت.
عزیزان علاقمند به مباحث فوق می‌توانند به لینک‌های زیر مراجعه کنند:
http://en.wikipedia.org/wiki/Open_source
http://en.wikipedia.org/wiki/GPL

ضمناً از شما یک تقاضا دارم! لطف بفرمایید بگویید کدام عکس متعلق به شما بوده تا سریعاً حذف گردد... تو را به آن که می‌پرستی قسم!


كاوه لینک دایم | ۸۶/۴/۱۹ - ۱۴:۵۶ - سه‌شنبه

آقا متريهامان اشتباه تايپي اين جانب و عذرخواهي مي‌كنم. منظور "مشتريهامان" مي‌بوده كه خطا رفت!

لیشام: گر ز دست زلف مشكينت خطايي رفت رفت :) اردت‌منديم كاوه جان! اصلاح شد. ممنون


كاوه لینک دایم | ۸۶/۴/۱۸ - ۱۹:۰۹ - دوشنبه

جناب سه نقطه! جمعاً بد نيست يك بار متن يكي از مجوزهاي كپي لفت را مطالعه بفرماييد (مثل GPL) تا سوء تفاهم نشود و كمي تا قسمتي واضح شود كه كپي لفت و منبع باز به معني استفاده كشكي كتره‌اي نيست. همين نكته نشان مي‌دهد خود شما هم دست به I Agree تان بد نيست و نصاب ماهري هستيد!
ديم اين كه اين ويندوز دزدي است، از آمريكاي جهان‌خوار كه بگذريم ـ در اين معنا كه او هم از حقوق ما مي‌خوارايد ـ وقتي دزدي نرم‌افزار را به طريق دولتي تعليم مي‌دهند و همه‌ي پروژه‌هاي ملي اين صنعت بر اساس ديدگاه چند نفر شارلاتان تنظيم مي‌شود شما بيا و جاي ما حالي كن به مشتري‌هامان كه به جاي ويندوز از لينوكس استفاده كنند. به اين مي‌ماند كه اين‌جانب در ديار غربت فرنگي گير كرده باشم و مجبور به خوردن چيزهايي با انواع محتوا و ذبح غير اسلامي شوم.
سيم اين كه دزدي‌هاي كوچك را با دزدي‌هاي بزرگ توجيه نكنيم. به اين مي‌ماند كه مسايل را با جلوه كردني بي‌ربط بر محراب و منبر معوج كنيد! البته مختاريد. اما سكوت ديگران را حمل بر نقصان هوش و حواس نكنيد. كار پسنديده‌اي نيست.


سه نقطه URL | لینک دایم | ۸۶/۴/۱۸ - ۱۶:۱۵ - دوشنبه

ظاهرا شما تنها کسی هستید که این قانون را رعایت کردید و حقوق مربوط به آن را پرداخت کرده‌اید. دست مریزاد!
پیشنهاد می‌کنم زیر عکس‌هاتان امضای دیجیتالی بگذارید تا از این سوء تفاهمات دیگر پیش نیاید!
ای کاش کمی هم به قوانین کپی لفت و فلسفه منبع باز یا همان آپن سورس تمایل نشان می‌دادیم! جمعا!

به ما هم خوش گذشت :)


سه نقطه URL | لینک دایم | ۸۶/۴/۱۸ - ۱۳:۲۸ - دوشنبه

کپی رایت!

سلام خدمت آقای لیشام.
پیرو کامنتی که شما در وبلاگ سه نقطه در رابطه با استفاده از عکس دیگران در وبلاگ گذاشته بودید باید بگویم که کاملا حق با شماست و این کار اخلاقا درست نیست. اما ما اگر از عکسی در وبلاگ استفاده می‌کنیم آن را با نام کار هنری خودمان انتشار نمی‌دهیم و صرفا تصویری است مرتبط با موضوع، آن هم نه در سایز واقعی‌اش. مطمئن باشید اگر این عکس حاوی نام عکاس آن باشد آن نام را حذف نمی‌کنیم و در صورت دانستن لینک مرتبط آن را هم ذکر می‌کنیم. بنابراین اگر از عکس‌های شما ندانسته استفاده شده بفرمایید که حذفش کنیم یا اگر مایل بودید لینک وب سایت‌تان را ذکر کنیم.
اما خوب این نکته را هم در نظر داشته باشید که سه نقطه صرفا آن عکس را نمایش می‌دهد و آن را تصاحب نمی‌کند!

در ضمن شما مطمئنین که در ایران حق کپی رایت رعایت می‌شه؟ همین ویندوزی که شما دارید باهاش کار می‌کنید بدون اجازه از صاحبان اصلی و بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای است! پس شما هم خودتان این کار را کرده‌اید!!! یعنی استفاده بدون اجازه ;)


MEMOL لینک دایم | ۸۶/۴/۱۶ - ۱۰:۴۰ - شنبه

shangulism

سلام
این روزا همه جا همین حرفاست
همه ملت شاکی‌اند

شما که تازه دامادی
تورو خدا بیا و این جا یه مطلب شنگولی بنوس دل ما رو شاد کن
ما پوسیدیم


من ِ دروغین! URL | لینک دایم | ۸۶/۴/۱۵ - ۸:۳۳ - جمعه

تفو بر تو ای چرخ گردون تفو!...


خدایار لینک دایم | ۸۶/۴/۱۲ - ۲۲:۴۹ - سه‌شنبه

هم میهن رو توقیف کردن، تف تف...


فرزام Email | URL | لینک دایم | ۸۶/۴/۱۲ - ۱۷:۳۳ - سه‌شنبه

حسن اين دولت آن است كه هر چيز خوب يا بدي را به شيوه ... اجرا مي‌كند. حالا چرا حسن؟! چون من دلم خنك مي‌شه مردم رو ببينم له له مي‌زنن!!...


نيكوبيان Email | لینک دایم | ۸۶/۴/۱۱ - ۹:۵۶ - دوشنبه

قضيه قانون 66 ارشميدوس رو مي‌دوني ليشام جان


كاوه لینک دایم | ۸۶/۴/۱۱ - ۹:۴۴ - دوشنبه

در نوشته‌اي از آقاي زيدآبادي از آقاي ديگري نقل كرده بود ـ كه اسمش يادم نيست ـ كه اگر استخري داشته باشيم و آن را به موقع از جلبك‌ها و كثافات نپالاييم، اگر جلبك‌ها هر روز دو برابر شوند و صد روز هم طول بكشد تا استخرمان كاملا يك تالاب لبالب از فاضلاب شود؛ تا روز نود و هشتم، فقط يك چهارم استخر را جلبك پوشانده! از اين است كه كسي كه عقايدش ـ در مثل خوش‌خيالي يا جهل ـ كورش كرده، صبح روز نود و هشتم نيز هم‌چنان همين گوساله‌اي كه ليشام گفت، از خواب بيدار مي‌شود كه "اي بابا! حالا حالاها..." حالا حكايت ماست. در تمام ابعاد زندگي چنينيم. من نمي‌دانم اين آموزه‌هايي كه تاكيد بر كوتاهي وقت ما در اين جهان دارند از چه در ما ايرانيان به جاي خلق روشي متعهدانه و هدف‌مند، گشادگي روح و ساير جوارح را باعث مي‌شوند. فقط هم بنزين را نبينيد! ساز اين اقتصاد بيمار فردا و فردايي بعدترش صدا و بويش در مي‌آيد. اين كار خوب بود. اما بودجه‌اي كه قرار است صرف گسترش افكار و نفوذ عده‌اي خاص در جابلسا و جابلقا مي‌شود و خواهد شد نيز از همين كيسه تامين خواهد شد و اين نكته كافي است ـ و البته زمان به‌تر از ما نشان خواهد داد ـ كه آيا اين طرح نو چه بويي در گنبد افلاك خواهد انداخت.


Darya لینک دایم | ۸۶/۴/۱۰ - ۱۵:۱۵ - یکشنبه

I can not agree more :) this is so right!!! at least some ppl will start thinking


سمیه لینک دایم | ۸۶/۴/۱۰ - ۱۴:۴۰ - یکشنبه

من هم اصولاً با سهمیه‌بندی بنزین موافقم، هر چند ماشین ما کمی خوش اشتهاست... D:


مهدی لینک دایم | ۸۶/۴/۱۰ - ۱۴:۳۴ - یکشنبه

لیشام جونم! متاهل شدی، سرت رفته تو حساب کتاب!
اول منم فکر می‌کردم کار خوبی نیست، اما از وقتی که خیابون‌های شلوغ اطراف خونه (مرکز شهر) خلوت شده؛ نظرم عوض شد. می‌دونم بی‌حساب این کار شروع شده، اما به هر حال می‌شه یه مقدار امیدوار بود.


sani Email | URL | لینک دایم | ۸۶/۴/۱۰ - ۱۲:۱۶ - یکشنبه

baraye shakhse man ke in sahmie bandi mohem nabood chon masrafe benzine ma hamin hodoodast, vali ravesh eshtebah bood bayad zehne mardom amade mishod az lahaze ravanshenasi age kasi ro az chizi mane koni haristar mishe va alan mardome ma injoorian


مهشید غفارزادگان لینک دایم | ۸۶/۴/۱۰ - ۹:۱۴ - یکشنبه

بی‌انصافی نکنید

در این که این طرح بسیار بجاست که شکی نیست. اما در آستانه انتخابات مجلس، ملزم کردن دولت به اجرای این طرح که مطمئنا نارضایتی مردم را حالا حالاها به دنبال دارد از نظر اخلاقی قابل تقدیر است.

لیشام: بنده نيز نفس اين كار را كه سهميه‌بندي باشد، مانند شما بسيار بجا و لازم مي‌دانم و صد البته كه هم مجلس و هم دولت را در اين باب، مستحق تقدير و تشويق مي‌بينم منتهي نه از نظر اخلاقي. آن چه مجموعه‌ي نظام را مجبور كرد كه زير بار سهميه‌بندي برود، محدوديت‌هايي بود كه هر ديرتر ديده مي‌شدند، ابعاد فاجعه را بزرگ‌تر مي‌كردند. اين كار، كار ناچاري بود كه نمي‌توانست بيش از اين طول بكشد. دو سه سال طول كشيد و ميلياردها تومان هزينه شد تا نظام ياد بگيرد كه درد و علاج بنزين آن نيست كه هر وقت خزانه‌ي مملكت خالي شد، صندوق ذخيره‌ي ارزي را به توبره ببندند. حالا ديدند كه ديگر كف‌گير به ته ديگ خورده و اگر الان سهميه‌ها را نبندند، فردا پس فردا پولي هم نمي‌ماند كه بخواهند خرج باقي شعارهاي زمين مانده‌شان كنند. خوش‌بيني اصل است اما نه براي كساني كه دورويي‌هاشان، در برگ برگ روزنامه‌هاي همين دو سه سال ثبت است...


نیکو_ل Email | لینک دایم | ۸۶/۴/۱۰ - ۹:۰۲ - یکشنبه

سلام
بنزین چند منه؟؟؟؟؟؟؟
بالاخره نفهمیدیم با خانم‌ها دست داده بود یا نه!!!!!!!!!!

لیشام: اي بابااااااا خانم نيكول! شما هم كه مشتري پر و پا قرص صحراي كربلايي! آدم كه بخواهد چند نوع آش را با هم بخورد كه نمي‌شود از همه‌اش يك جا حال ببرد، آخرش ترش مي‌كند.
قصه‌ي آن آقاي شكلاتي عبا هم آش ديگري‌ست كه تا حالا آن‌قدر ملت انگشت زده‌اند توش كه بنده را مطلقاً هيچ رغبتي نيست بيايم در مدح يا ذم‌اش چيزي در كنم از خودم...


sani Email | URL | لینک دایم | ۸۶/۴/۱۰ - ۸:۰۲ - یکشنبه

vali neveshtat be movafegha nemizad

لیشام: اتفاقا خيلي هم مي‌زد؛ خوب هم مي‌زد :) نكته اين جاست كه از كدام منظر نگاه كني. آن سويي كه مبدأ مختصات را بگذاري رهايي از بند يارانه و يوغ نفت، انصافا اين كار سهميه‌بندي كاري بود، كارستان، هر چند كه گامي كوچك باشد در آن راه كه گفتم ولي لازم بود. هر چه كه ديرتر اين اتفاق مي‌افتاد، عمق چاه "نفت بندگي" هم بيش‌تر مي‌شد...نام
ایمیل
وبسایت/وبلاگ http://
عنوان پیام
متن پیام
کد تصویر را وارد کنید

Google+ By Lisham Shahbazian