وبلاگ

 

 

اهل گیر دادن به این نیستم که چرا آفتابه‌های مسجد شاه، قرمز است؛ خودزنی هم نمی‌کنم که حالا مثلاً چون رییس‌جمهور ما فلانی است، پس خاک بر سرم. اصلاً گور بابای هر چه آفتابه و رییس‌جمهور!

حرف من این است که آقا جان! می‌خواهم مثل عادی‌ترین آدم‌ها زندگی‌ام را داشته باشم؛ سیر بخورم، توپ بخوابم، به الواتی‌ام برسم، کار هم به قدر لازم، آن قدری که وقت احتیاج مجبور نباشم از آسایشم بزنم. حالا تو هی بیا و بگو آب سنگین! انرژی هسته‌ای! مردم مظلوم فلسطین! حزب الله لبنان! اسراییل جنایت‌کار!

آخر پدر من! اگر همه چیز مرتب بود و کم و کاستی نبود باز هم سرم برای دعوا و مرافه که درد نمی‌کرد بیایم جلوی یک آدم سبیل از بناگوش دررفته‌ی قلچماق خدانشناس، شاخ و شانه بکشم که های! من ال می‌کنم، بل می‌کنم... چه کشکی عمو! چه پشمی! این‌ها حرف است، دعوا سر لحاف ملاست!...

پول نفت‌مان را که قرار بود لوله‌کشی کنید سر سفره‌ی مردم، اشتباهاً لوله‌کشی کردید لبنان و سوریه. شایستگی را هم که از علم و حکمت گرفتید و دادید به چاپلوسی و ریا و پاچه‌خاری. همان نیم‌چه آبرو و حیثیت چند ساله را همان سه ماهه‌ی اول به باد فنا دادید و رفت. یک‌باره بگویید می‌خواهید با حجت الاسلام بوش، مناظره‌ی تلویزیونی کنید...

جان خودت بگذار به زندگی‌مان مشغول باشیم. جنگ راه نینداز، تحریم‌مان هم نکن که مطلقاً حال و حوصله‌ی این بند و بساطها را ندارم. فردا مثل بچه‌ی آدم، مثل یک مرد بلند شو و بگو خر ما از کرگی دم نداشت! این قدر هم از ماها مایه نگذار که خواست، خواست ملت است. وقتی که انقلاب شد ما که داشتیم پستانک میک می‌زدیم، حالی‌مان نبود؛ حالا هم که خیر سرمان هست، خواست ما چیزهای دیگری است که عجالتاً نمی‌شود گفت و این‌جا نوشت...محمدعلي مرزآبادي لینک دایم | ۸۶/۳/۱ - ۱۴:۳۷ - سه‌شنبه

امرسان

قزوينيا به كـ ون مي‌گن امرسان زيبا جادار مطمئن


نغمه کرباسي لینک دایم | ۸۵/۶/۲۴ - ۲۰:۴۸ - جمعه

دقيقاً: روشن‌تر از آفتاب را هم بايد گفت

سلام. من اهل بحث کردن نيستم. اين چند خط رو مي‌نويسم تا اگه کسي خواست براش رفع ابهام از عقيده‌ي امثال من بشه بخونه. اگه نه هم که هيچي. فقط اگه خونديد تا آخر بخونيد. ممنون.
1ـ کسي نگفته در رشته‌ي شيمي و مکانيک پيش‌رفت نکنيد. اين دو تا به هم ربطي ندارند. من مي‌گم تو هر دو پيشرفت کنيم. مي‌گين بودجه نمي‌دن؟ مي‌گم اين طورا هم نيست. هر کي کار درست حسابي انجام بده، بالاخره کمک مي‌شه.
2ـ اگه ديگران بمب پلوتونيومي دارن چه اشکال داره منم داشته باشم؟ تا وقتي که من شروع کننده استفاده ازش نباشم؟ اگر ايران شروع کرد به استفاده ازش، من هم عقيده‌ي شما مي‌شم.
3ـ درسته آمريکا خيلي غلطا مي‌تونه بکنه و شکي هم در اون نيست، اما اداي موش مردگي در آوردن از ترس اين‌که غلطي نکنه به نظرم زشت تره.
4ـ مسلمونا ـ در همه جاي دنيا ـ خيلي کاراي نادرست و غير عقلاني مي‌کنند. خب؟ اين چه ربطي به موضوع داره؟ مگه هر کاري رو که يه مسلمون انجام بده حتماً درسته؟ کي چنين حرفي زده؟
5ـ اين حرفو قبول ندارم. اين حرف وقتي درست بود که هميشه شروع کننده و بدي کننده، حزب الله بوده باشه. خودتونو بذارين جاي اونا. ما هم اگه بوديم اين کارو به نظرم مي‌کرديم.
6ـ معني حرفتونو اين طور استنباط مي‌کنم که به‌تر بود اون موقع سلاح نمي‌خريديم، بيش‌تر مي‌مرديم. يا نه، اگه اون موقع خريديم، پس الان هم ديگه نمي‌تونيم رنگ عوض کنيم و بريم آشتي و از هر عمل غير انساني اونا دفاع کنيم.
7ـ حکومت ايران هم مثل همه‌ي حکومت‌هاي ديگه سياسي عمل مي‌کنه و سياست همه جاي دنيا کثيفه، اين کار مفتضحيه که همه حکومت‌ها مي‌کنن. خاص اين‌جا نيست. همه سياست بازي‌ها زشتن.
8ـ درسته، عربا قدر نمي‌دونن، نبايدم بدونن چون ما که عاشق چشم و ابروشون نيستيم، به خاطر خودمون از اونا حمايت مي‌کنيم، اين عمل‌شون هم زشت. خب اين چي رو ثابت مي‌کنه؟

همه حرفم اينه که، بله، حکومت ما کاراي نامعقول هم مي‌کنه، مسلمونا هم کاراي نامعقول مي‌کنن، همه‌ي اين‌ها درست، اما اين به هم پريدنا رو هم درست نمي‌دونم. اين حس کلافگي و به انتها رسيدن و از زمين و زمان بد گفتن رو.
همه‌ي حکومت‌ها کثيفن و من يقين دارم ما کثيف‌تر از بقيه نيستيم. بعضي‌ها رنگ‌رزي‌شون به‌تره. چون وضع مالي‌شون به‌تره، همه‌ي کاراي نادرست‌شون پشت خدمات‌شون از يادها مي‌ره. در عين اينکه تأمين رفاهي که براي مردم انجام مي‌دن کاملاً تحسين مي‌شه و کم‌کاري در ايران کاملاً مردوده. اما اين دليل نمي‌شه سياست اونا رو از سياست خودمون به‌تر بدونيم. به نظرم به جاي دعوا و قهر و لج‌بازي، دل‌مونو آروم کنيم و عادلانه قضاوت کنيم و بعد سعي کنيم هر جا فکر مي‌کنيم کاستي هست، خودمونم قدمي برداريم. مي‌دونم مي‌گين نمي‌ذارن. اما به نظرم به جاي اين همه منفي بافي، يه کم ديگه تلاش کنيم به‌تره.


سوشيانت لینک دایم | ۸۵/۶/۱۸ - ۱۵:۴۰ - شنبه

روشن‌تر از آفتاب را هم بايد گفت

نمي‌دونم چي شد که آقاي ليشام خان يهو زد به سيم آخر! از دست هر چي که بود، خيلي خرسند شديم. در پاسخ به جناب محمد و هواداران ايشان چند نکته يادآوري مي‌شه:
1ـ پيش‌رفت خوبه ولي بايد ديد در اين زمان مردمان اين کشور (نه حکومت) به پيشرفت در چه زمينه‌اي بيش‌تر نياز دارند. جايي که هنوز صنايع مکانيکي و شيميايي معموليش مي‌لنگه، صنعت هسته‌اي جزء طبيعي توسعه به حساب نمي‌آد چون با بقيه سيستم کشور جور نمي‌شه.
2ـ آب سنگين اراک هيچ ربطي به نيروگاه بوشهر نداره و به درد بمب پلوتونيومي مي‌خوره.
3ـ شکي در اين نيست که غرب ايران رو پيش‌رفته نمي‌پسنده. پس ما بايد عاقل باشيم و پيشرفت‌هاي لازم رو با کم‌ترين هزينه به دست بياريم. قطعاً شاخ و شونه کشيدن براي دنيا در اين راستا نيست. کساني هم که مي‌گن آمريکا هيچ غلطي نمي‌تونه بکنه، براي مثال به سقوط پي در پي هواپيماها نگاه نکنن! تحريم نيستيم که! شهيدپروريم!!
4ـ لطفاً تاريخ اسراييل رو بخونين تا ببينين که بعد از جنگ جهاني و تقسيم اسراييل و فلسطين، به‌ترين جاهاي اين سرزمين به مسلمونا رسيده بود تا اين که يه ملايي حکم جهاد مي‌ده که بقيه‌اش رو هم بگيرن و حمله مي‌کنن و شکست مي‌خورن و اسراييل اون‌جا رو مي‌گيره. بعد هم يک سلسله اتفاقات مثل جنگ شش روزه و... که عرب‌ها شکست خوردن. البته من منکر رفتار غير انساني اسراييلي‌ها نيستم ولي تاريخ نشون مي‌ده که اگر مسلمونا هم زورشون مي‌رسيد، به‌تر از اينا نبودن. ضمن اين که تا حد زيادي همين الان هم تقصير خودشونه.
5ـ در داستان اخير اسراييل و حزب الله، حداقل از لحاظ حقوقي حق با اسراييل بوده چون اون اسيراشو در زمان جنگ گرفته ولي حزب الله در زمان آتش بس حمله کرده.
6ـ مي‌رسيم به حمايت افتخارآميز جمهوري اسلامي از فلسطين در برابر جرثومه فساد!! اولاً در زمان جنگ با عراق، ايران از اسراييل کلي اسلحه خريده چون همه سيستم ارتش ايران آمريکايي بوده. بعد از افشاي اين مسأله از طرف رسانه‌هاي جهاني در همان زمان آقاي رفسنجاني در نماز جمعه گفت که ما مي‌خواهيم با عراق بجنگيم؛ چه فرقي مي‌کنه که اسلحه از اسراييل بياد يا چکسلواکي. در اون‌جا حتماً چون کيان حکومت در خطر بوده اشکال نداشته از جرثومه فساد اسلحه بخرن ولي پاي منافع مردم که باشه يهو همه ايدئولوژيک مي‌شن.
7ـ چرا حکومت ايران از برادران مسلمان چچن حمايت که هيچ، حتي خبري پخش نمي‌کنه؟! فداي سر کشور دوست و برادر روسيه و بمب اتمي. مگه نه؟
8ـ اتحاديه عرب يه نامه به سازمان ملل نوشته و از ادعاي امارات روي جزيره‌هاي ايراني حمايت کرده. پاي اين نامه امضاي سوريه و لبنان و فلسطين هم هست! به اين مي‌گن سپاسگزاري ناب عربي از طرف امت اسلامي. (بميرم براي اين مردم ستم‌ديده و صالح، وارثان زمين!!) چه‌قدر ما بدبختيم.

خاکم به سر ز غصه به سر خاک اگر کنم
خاک وطن که رفت چه خاکي به سر کنم


ساره Email | لینک دایم | ۸۵/۶/۱۵ - ۱۵:۳۲ - چهارشنبه

اي بابا

خب راضيند ملت، مشكلي هم ندارند، اگه ازشون يه قرون بخواي واسه يه محتاجي بگيري كه يه سقف بالا سرش بياد، انگار جون مي‌دن ولي واسه بازسازي كل عراق و فلسطين مسأله فرق مي‌كنه، تازه ترجيح هم مي‌دن ندونن، اين‌جوري از همين وضع احساس رضايت دارند. اگه بدونن همين حس رضايت كه تنها دلخوشي‌شونه هم از بين مي‌ره، اون اقليتي هم كه مشكل دارن و به هر طريقي مي‌دونن، مشكل خودشونه...


کيانوش لینک دایم | ۸۵/۶/۱۵ - ۱۱:۱۸ - چهارشنبه

هنوز هم سفيد و سياهي که

مي‌خواهي يه جعبه از مدادرنگي‌هاي پانته‌آ برات بفرستم؟؟

لیشام: ما ارادت‌مند شما و پنته‌آ و مدادرنگي‌هايش هستيم، كمي بگذرد، اوضاع و احوال جهان چه بخواهيم و چه نخواهيم رنگي‌مان مي‌كند، كار به مدادرنگي و امثالهم نمي‌كشد إن شاء الله...


نغمه کرباسي لینک دایم | ۸۵/۶/۱۴ - ۲۲:۴۵ - سه‌شنبه

تأييدي بر سخن آقاي محمد...

من صحبت آقاي محمد را منطقي‌تر مي‌دانم. (ببخشيد آقاي شهبازيان، قصد جسارت به عقيده‌ي شما را ندارم) به هر حال آرزوي رستگاري براي همه مي‌کنم :)


كاوه لینک دایم | ۸۵/۶/۱۴ - ۱۸:۵۶ - سه‌شنبه

ملت كوشين؟ ليشام! يعني من بي تربيتي كردم؟ اينا كجان؟


كاوه لینک دایم | ۸۵/۶/۱۳ - ۱۴:۳۹ - دوشنبه

خيلي با مرامي! دمت گرم! دچار تحويل گرفتگي صدري مزمن شديم!


كاوه لینک دایم | ۸۵/۶/۱۱ - ۱۶:۲۷ - شنبه

آقا جان! تو كه آدم صالح و سالمي هستي، چرا هي اعصاب ما را تحريك مي‌كني؟ آن همه نوشته‌هاي دل‌نشين و روح‌افزا كه داري ما را شاد مي‌كند اما ور رفتن به سيستمي كه شبكه‌ي سراسري شعورش با شبكه‌ي سراسري فاضلابش يكي است و نشان كردن نقص‌هاش ـ كه برعكس آن هم ناممكن است چه رسد به اين ـ وقت و قلم را تلف كردن است. توي اين سيستم يا آدم مي‌خواهد كر و كور باشد يا نمي‌خواهد و متأسفانه يا خوشبختانه تمام راه‌هاي گفتماني آن را گِل گرفته‌اند و بحث و تأمل بي‌خودي است. شاد زي كه پي بردن به خريت هم در اين زمان خريتي است چرا كه بالاخره مدافعي خواهد يافت كه حين حرف زدن حتي اگر بادي از آدم صادر شود، مصادره به مطلوب مي‌كند و از آن برچسبي مي‌سازد... خلاصه اين‌كه پوسيدگي از مراحل طبيعي حيات است و شامل همه چيز مي‌شود از جمله اين سيستم و فعلاً اين بساط مراحل تخمير و تخدير خود را مي‌گذراند. الآن وقت ما و شما نيست. دست‌هاي معماري برتر از ما در كار است و قاضي پير تاريخ دارد برگ‌هاي پرونده‌اش را تكميل مي‌كند. ما همين كه در برافشاندش شهد شادي و سلامت زندگي به سهم خود حركتي كنيم و گل‌هاي باغچه‌مان را مرتب رسيدگي كنيم تا دل مهمان‌مان به روي بادهاي تازگي باز شود، حق آدمي‌زادگي را ادا كرده‌ايم ـ كه البته شكر فرصت‌ها و نعمات را به جا آوردن و به درستي آن‌ها را ديدن و پروردن، به كاهلي تن ندادن از وسايط همين قضيه است.

لیشام: آخر كاوه جان! به نظرت صحبت راجع به آفتابه روح‌افزا نيست؟ خداوكيلي نيست؟ مي‌دانم كه ته دلت مي‌گويي: البته كه هست...
ما اصلا مي‌خواستيم در مورد آفتابه بنويسيم نمي‌دانم چه شد كه سر از آب سنگين درآورديم...
البته در اين دنيايي كه هيچ چيزش به هيچ چيز ديگرش مربوط نيست، همچين عجيب هم نيست از اين اتفاق‌ها...
بماند...
مي‌خواستم بگويم كه اخوي جان! ما دوستت داريم! چاكرت هم مي‌باشيم! همين كه مي‌خوانيم اين قلم شما را ـ حتي اگر در مورد اسمش رو نبر هم نوشته باشي ـ گل از گل‌مان شكفته مي‌شود، تالاپي!


پري سا لینک دایم | ۸۵/۶/۱۱ - ۹:۴۷ - شنبه

حل مسأله

يكي از روش‌هاي حل مسأله خرد كردن و كوچك كردن آن به مسايل كوچك‌تره تا راحت‌تر و قابل حل‌تر باشند؛ اما اين‌جا برعكسه اگر مسايل كوچك و قابل حل هم باشند را به هم مربوطش مي‌كنند تا يه مسأله‌ي بزرگ و پيچيده بشه كه حلش آن‌قدر سخت شه كه راهي جز پاك كردنش نباشه...

لیشام: اوهوم، همين طوره پري‌ساي عزيز... به تعبير ديگه كلاً روي‌كرد ما ايراني‌ها اينه كه برامون افت داره مسايل رو به شكل ساده حل كنيم، خودمون اون‌قدر مسأله رو مشكل و بزرگش مي‌كنيم كه "اگه" حل كرديمش كلي باهاش پز بديم و وقتي هم كه حلش نكرديم، اين قدر دليل داريم كه بتونيم توجيه كنيم كه چرا نشد يا به قول شما حتي نياز به توجيه كردن نداره، صورت مسأله رو پاك مي‌كنيم، صداي كسي هم در نمي‌آد...


کيانوش لینک دایم | ۸۵/۶/۱۰ - ۱۲:۱۱ - جمعه

از فـضـولي در کامـنت نـگار

از ديد من اين‌که شما بهش اشاره کرديد دليل واضح داره... ايران ده‌ها قرن است که هر از گاهي مورد هجوم قبايل وحشي (از هر نوعش) بوده و هنوز هم هست (حالا ديگه لشکرکشي نمي‌کنند ولي سعي در از بين بردن همون يه ذره فرهنگي دارند که از ايراني بودن درمون مونده)
سياست بيش‌تر اين مهاجمان هم سياست "تفرقه بيانداز و حکومت کن" بوده... جايي خونده‌ام که سربازي مغول مردم رو در محل گذر (خيابون) نگه داشته و چون شمشيرش رو همراه نداشته با چوبي روي زمين خطي کشيده و گفته "از اين محل بيرون نرويد تا من شمشيرم رو بيارم" (يا چيزي شبيه اين) و اون عده هم از ترس (اين‌که يکي از همون جمع لوشون بده) همون‌جا ايستاده‌اند تا سرباز برگشت و همه رو سرزد!!!

تفرقه، چاپلوسي و تظاهر از زمان حمله اعراب چنان در اين مردم نفوذ کرده که ديگه بيرون شدني نيست.


دلبر لینک دایم | ۸۵/۶/۱۰ - ۸:۲۱ - جمعه

باغ‌بان گر پنج روزي صحبت گل بايدش ـ بر جفاي خار هجران صبر بلبل بايدش
اي دل اندر بند زلفش از پريشاني منال ـ مرغ زيرک چون به دام افتد تحمل بايدش
رند عالم سوز را با مصلحت‌بيني چه کار ـ کار ملک است آن‌که تدبير و تأمل بايدش
.
.
.
ساقيا درگردش ساغر تعلل تا به چند ـ دور چون با عاشقان افتد تسلسل بايدش

لیشام: ما كه نفهميديم چه شد كه اين را نوشتيد؛ ولي كلا خوب كاري كرديد كه نوشتيد. همچين كه اين را خوانديم، بي فوت وقت، آلبوم بيداد استاد را به راه كرديم و اصولا حال داد، حال دادني، خداوند خيرتان دهاد...


نگار لینک دایم | ۸۵/۶/۱۰ - ۸:۱۰ - جمعه

متأسفانه تو مملکت ما هر کي بيشتر بارشه؛ منفورتر؛ مغبوض‌تر و...!!!!! جاش گوشه‌ي زندانه و روزيشم آب خنک!!!
يا بايد مثل بهلول خودمون بزنيم به نفهمي؛ يا بايد چمدونو بست و رفت انور آب!!!!
راه ديگشم اينه که از خدا بخوايم يه عمر 120 ساله عنايت کنه؛ شايد در 22 بهمن صد و بيست سالگي‌مون يه اتفاقاتي بيفته. احتمالاً اون يک ماه ويژه واسه همينه!!

لیشام: گلاب به روي شما و ساير خوانندگان عزيز، نمي‌دانم از چه سبب، نوشته‌ي شما را خواندم، ياد اين بيت بي‌تربيتي افتادم:
بدبخت آن‌كس كه گرفتار عقل شد ـ خوش‌بخت آن‌كه كره خر آمد، الاغ رفت...
لطفاً به هيچ كسي برنخورد! اولاً كه حسب ظاهر از فرمايش‌هاي ايرج ميرزاست ثانياً صرف نظر از منافع ملي حاصل از اين بيت، انصافاً مي‌طلبيد؛ پيشاپيش از محضر برخوردگان عزيز عذر مي‌خواهم...


کيانوش لینک دایم | ۸۵/۶/۹ - ۲۳:۳۳ - پنج‌شنبه

جـناب فـرزام

چه فرقي داره دوست عزيز، چه حسن کچل و چه کچل حسن ؛) من جاي شما بودم يه مدلي رو پيدا مي‌کردم که به وقتش هردو قابليت رو داشته باشه :))

لیشام: مجموع عرض بنده همين بود كيانوش عزيز كه اگه بخش‌هايي از لباس‌مون رو از پرچم‌هاي كشورهاي درگير مسأله‌ي هسته‌اي درست كنيم، در زمان گير افتادگي مي‌شه علمش كرد!!
پيشنهاد مي‌دم ديگه اين موضوع ادامه پيدا نكنه، با توجه به سوابق در دست، تمام دوستان پايه‌اند سناريو رو با تمام جزييات ادامه بدن و خوب مرجح آن است كه در همين جا ختم به خير شود :)


فرزام URL | لینک دایم | ۸۵/۶/۹ - ۲۲:۳۳ - پنج‌شنبه

بله عزيزم. پتانسيل داره. به‌تر از اينه که برعکس باشه و... پتانسيل لباس زير شدن داشته باشه...

لیشام: يه قانون هست كه مي‌گه هر خشتكي قابليت تبديل شدن به پرچم را داراست و بالعكس


خدايار لینک دایم | ۸۵/۶/۹ - ۲۱:۲۱ - پنج‌شنبه

جواب محمد

اصولاً تعداد بسياري آدم ..... تو اين مملكت هست كه اين حكومت تونسته تا حالا دووم بياره! صرف چهار تا شعار كه اينا مي‌دن از نظر شما يعني حمايت از مظلومين؟ كم آدم مظلوم تو مملكت خودمون هست؟ يعني نمي‌بينيد؟ حمايت از فلسطين و مبارزه با امپرياليسم شيره‌ايه كه سر امثال شما مي‌مالن تا چوب اينا رو به سينه بزنيد !... ببخشيد اصلاً دليلي نداره كه اينا رو بنويسم مثل اينه كه بخوام ثابت كنم زمين دور خورشيد مي‌گرده. ولش كنيم بذاريم، شما فكر كنيد خورشيده كه دور زمين مي‌گرده


فرزام URL | لینک دایم | ۸۵/۶/۹ - ۱۸:۲۶ - پنج‌شنبه

امروز همان فرداست که گفته بودي! تا جايي که من يادم مياد اشاره‌اي به خر آقايان در دوران شباب و اين‌که اصولا" داراي دم بود يا نبود نشد!... اين آب سنگين احتمالا" چند وقت ديگه به شکل خاک سنگين‌تر بر سرمان خراب مي‌شود!... آقا کسي پرچم آبي قرمز راه راه ستاره دار سراغ نداره؟!!

لیشام: اين تركيبي كه گفتي همچين برام آشنا اومد... آهاااا! گلاب به روتون نقش يكي از لباس زيرهامه؛ ولي طوري نيست، پتانسيل پرچم شدن داره...


محمد URL | لینک دایم | ۸۵/۶/۹ - ۱۶:۲۰ - پنج‌شنبه

نوش جان!
از پاسخ‌تان ممنونم. بسيار محترمانه و همراه با ادب
خدا زيادتان کناد.


محمد URL | لینک دایم | ۸۵/۶/۹ - ۱۴:۱۲ - پنج‌شنبه

سلام. من صحبت شما را نمي‌پسندم.
پيشرفت، چرا بايد ناراحت‌کننده باشد؟! اگر مشکلي هست (که هست)، اين نبايد به اين معنا باشد که دست از تلاش و کوشش برداريم.
و من لا يحب صعود الجبال ـ يعش ابد الدهر بين الحفر (هرکس بالا رفتن از کوه‌ها را دوست نداشته باشد، پس تا ابد، در دره‌ها زندگي خواهد کرد)
شايد من نمي‌فهمم!! ولي من يقين دارم حتي اگر خاتمي و يا حتي بازرگان هم پروژه‌ي آب سنگين را افتتاح مي‌کرد، آمريکايي‌ها و صهيونيست‌ها رجز مي‌خواندند. مشکل اين‌ها با زيد و عمر و احمدي‌نژاد و خاتمي و اين‌ها نيست. اين‌ها از اين ناراحتند که ملتي در دنيا هست که حاکميت اين‌ها را قبول ندارد. زورگويي طاغوت را نمي‌پذيرد. حکومتي هست که اسراييل را (اين جرثومه فساد را) به رسميت نمي‌شناسد.
اصلاً کاري به کار احمدي‌نژاد و... ندارم. وقتي اسراييل در تازه‌ترين جنايتش، لبناني‌ها را مي‌کشت، آيا احساس نمي‌کرديد که لاأقل دولت ما دارد از مظلوم حمايت مي‌کند. مثل آمريکا، انگلستان، کانادا و... نبوديم که حق را ببينيم و آن را بپوشانيم.
من شما را از همين مدت کوتاهي که شناختمتان دوست دارم؛ ولي اين باعث نشد که ننويسم آنچه را که گمان مي‌بردم بايد بنويسم.
موفق باشيد.

لیشام: سلام. خيلي خوب كاري كرديد كه نوشتيد. بنده برخي از صحبت‌هاي شما را مي‌پسندم اما با توجه به فرمايش‌هاي شما، گمانم بر اين است كه تفاوت اساسي در شناخت ما نسبت به سيستم مملكت وجود دارد. با اين اوصاف بحث، به نظرم بحث محلي از اعراب ندارد. اميد آن كه خداوند همه‌ي مردمان را عاقبت به خير كناد... اين ليوان چاي، سوزاندمان... تازه دم است؛ بفرما


کيانوش لینک دایم | ۸۵/۶/۹ - ۹:۵۴ - پنج‌شنبه

نـزنـش ليـشام جـان

اون بدبختِ بي‌چاره رو خدا قبلن زده... مگه نمي‌بينيش؟؟

بعدش هم... اتفاقن اشتباهت دقيقن در همين است که گفتي "مي‌خواهم مثل عادي‌ترين آدم‌ها زندگي‌ام را داشته باشم..." همين زياده خواهي شما ملت است که نمي‌ذاره برنامه‌ريزي‌هاي "آقايون" با سرعت لازم پيش بره ديگه... 27 سال دندون رو جيگر گذاشتين حالا 50 سال ديگه هم روش! آسمون به زمين مياد؟؟ ها؟؟؟ نه تو بگو، مياد؟؟


ري‌را URL | لینک دایم | ۸۵/۶/۹ - ۷:۵۳ - پنج‌شنبه

اي جان!! بميرم الهي!! چه حرصي داده شما رو اين محمود خان اجنبي!!... اتفاقاً منم هر روز بيش‌تر از دي‌روز به اين نتيجه مي‌رسم که انگار ديگه اين‌جا نمي‌خوان بذارن مث يه آدم عادي زندگيتو بکني!... منم هر روز از چيزايي که مي‌بينم و مي‌شنوم متأسفم و نااميد... يه کم (هرچند خيلي‌ها مي‌گن الکي بود ولي) به آينده‌ي مملکت اميدوار شده بوديم... مي‌گفتيم اگه هم به عمر ما قد نده نتايجشو ببينيم لااقل سير رو به پيشرفتو شروع کرديم!! يهو اومد نذاشت دل‌مون حتي به اين خيالم خوش باشه...


MEMOL Email | لینک دایم | ۸۵/۶/۸ - ۲۲:۱۵ - چهارشنبه

چون چرخ بکام يک خردمند نگشت
خواهي تو فلک هفت شمر خواهي هشت

البته ببخشيندا
من کاره‌اي نيستم
جناب خيام فرمودند


بهار لینک دایم | ۸۵/۶/۸ - ۱۸:۵۴ - چهارشنبه

سلام، لطفاً شما خودشو ناراحت نکن! دست همه در يک کاسه‌ست. سلامت و پيروز باشيد.


خدايار لینک دایم | ۸۵/۶/۸ - ۱۸:۴۹ - چهارشنبه

اه! نه بابا؟!

لیشام: آررررره باباااا


عباس Email | لینک دایم | ۸۵/۶/۸ - ۱۵:۱۶ - چهارشنبه

باهاتم اساس!

آقا گل گفتي آي گل گفتي... مثل يه بلبل گفتي... جواب عالي دادي... غنچه بودي شكفتي...
منم يه چند وقتيه (حدود يك سال) احساس مي‌كنم يه جورايي به شعورم داره توهين مي‌شه (كاملاً علني)

لیشام: عباس جان تو من را تركاندي از خنده :)) همچين نوشتي كه انگار رشحات فوق از يك گروه سني الف ول داده شده...


ن لینک دایم | ۸۵/۶/۸ - ۱۴:۰۳ - چهارشنبه

شما فعلا صحبت نكن. برو اون پوتينت رو ـ كه عكسش رو گذاشتي اين‌جا ـ واكس بزن، چند روز ديگه به شما و اون پوتين نياز داريم.

از طرف آقاي رييس‌جمهور

لیشام: آخ نگو، آي نگو، فكر كه مي‌كنم يه جاهاييم نافرم سوختن مي‌گيره كه چه حماقتي كردم موندم اين جا و زير پرچم پاكوبيدم :((


B-H-L Email | URL | لینک دایم | ۸۵/۶/۸ - ۱۳:۵۵ - چهارشنبه

I can not believe it... are you a Brave Heart?


Darya لینک دایم | ۸۵/۶/۸ - ۱۳:۴۶ - چهارشنبه

I have said it before, I say it again… I love the way you work with words…نام
ایمیل
وبسایت/وبلاگ http://
عنوان پیام
متن پیام
کد تصویر را وارد کنید

Google+ By Lisham Shahbazian