وبلاگ

 

 

"مردگان را به مردگان وابگذارید"

این جمله‌ایه از حضرت مسیح (ع) که یکی از استادان بزرگ‌وارم نقل کرد جایی که داشت راجع به مکانیزم وقایع در زندگی صحبت می‌کرد. این که وقتی اتفاقی می‌افته، وقتی حادثه‌ای رخ می‌ده، درس‌هایی رو با خودشون دارن که همین درس‌ها مهم هستن و نه خود اون وقایع. نتیجه‌ی زندگی این دنیایی هم، جز پاس کردن این درس‌ها نیست.

آدم باید در مواجهه با وقایع، انرژی‌اش رو صرف کشف و آموختن اون درس‌ها کنه و گر نه اتفاق‌ها نهایتاً جزیی از دنیای مردگان هستن و باید رهاشون کرد. درس‌ها هستن که می‌مونن و آدم رو کمک می‌کنن تا مقابل وقایع پیش رو، تصمیم درست رو بگیرن و درست عمل کنن. اگه مرور کنیم می‌بینم که خیلی از خاطرات خوب و بد ما، نه درس‌ها بلکه شیرینی و تلخی‌هایی هستن که به هر دلیل، دوست نداریم رهاشون کنیم. آیا چنین چیزی غیر از مردگی‌ست؟

و زمانی که آدم‌ها درس‌هایی که براشون در نظر گرفته شده رو نتونن پاس کنن، اون وقته که وقایع تکرار می‌شن، نه در کمیت و کیفیت، بلکه در درس‌هایی که با خودشون دارن.

به نظرم برای آدم‌هایی مثل ما که قوه‌ی تشخیص‌شون اون قدر رشد نکرده که همه‌ی درس‌ها رو بتونه درک کنه، این اصلا مهم نیست که اشتباه کنه. مهم، داشتن چنین روی‌کردی به زندگیه.

علاوه بر وقایع، چنین موضوعی برای پدیده‌هایی که باهاشون مواجه می‌شیم هم صادقه. وقتی که داستانی رو می‌شنویم، کتابی رو می‌خونیم، با مسایلی که مستقیماً به خود ما بر نمی‌گرده روبرو می‌شیم، باز این روی‌کرد می‌تونه به زندگی ما کمک بیش‌تر کنه.

محرم و سایر مناسبت‌ها اعم از اعیاد و عزاداری‌ها، برای من چنین پدیده‌هایی هستن. حداقل سعی می‌کنم که چنین موضعی رو در برابرشون پیش بگیرم. وقتی که داستان امام حسین (ع) ـ به عنوان یک انسان معنوی ـ رو می‌خونم تلاشم بر اینه که درس‌های اون رو کشف کنم و فرا بگیرم و نه این که خودم رو در تلخی جزییات و ظواهر اون اسیر کنم. مگر نه این که ایشون خواستن که با قیام‌شون، درست زندگی کردن رو یادآوری کنن؟ انسان معنوی، روش و منشی داره که زندگی رو آموزش می‌ده و آیا عزاداری‌های مرسوم و علم‌کشی‌های ما، چنین مفهومی رو هم‌راه داره؟

چند سالی هست که در مراسم عزاداری شرکت نکرده‌ام. نه از این باب که بی‌احترامی کرده باشم به محضر صاحبان مناسبت‌ها. بلکه می‌دیدم که اون چه که در این مراسم نقل می‌شه، بیش از اون که درس‌ها و زندگی رو دوره کنه، ذکر مصیبته، یادآوری تلخی و مردگیه.

بماند...


یازدهم بهمن، زادروز منه :) تولدم مبارک. من از این روز و از این که دوستانم به من تبریک می‌گن و هدیه می‌دن، یاد می‌گیرم که همیشه دور از تولدبازی‌ها، بهانه‌ای برای دوباره زاده شدن هست؛

و یاد می‌گیرم که هیچ لذت و رنجی جاودانه نیست؛

و یاد می‌گیرم که وسعت دل و دست گشاده داشتن، وسعت دل و دست گشاده رو هدیه می‌آره،

و یاد می‌گیرم که ارزش یک لبخند و محبت نشوندن در دل یه آدم چه‌قدر بزرگ‌تر و ارزش‌مندتر از بزرگ‌ترین ثروت‌هاست؛

و یاد می‌گیرم که مرگ، نزدیک‌تر از نزدیک‌ترین لبخندهاست و انگار همیشه برای لبخند بعدی می‌تونه دیر باشه؛

و یاد می‌گیرم که کیمیای سعادت رفیق بود، رفیق؛

و یاد می‌گیرم که... خیلی چیزهایی که باید یاد بگیرم رو...

از همه‌ی دوستان و بزرگ‌وارانی که به هر ترتیب، بنده رو مورد لطف و توجه خودشون قرار دادن، سپاس‌گزارم.


پ.ن. بعضی از کامنت‌های پست قبل رو که مربوط بود به زادروز حقیر، به این پست منتقل کردم.نیما Email | URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲۷ - ۴:۳۰ - جمعه

مجددا مبارک

مجددا با تأخیر تبریک می‌گم.
آقا لیشام حقیقتا خودم رو در حدی نمی‌بینم که بخوام برای متن‌تون کامنتی بذارم. اما فقط نظر شخصی خودم رو در مورد مسائل عزاداری می‌خواستم عرض کنم. در کتاب فن شاعر، نوشته‌ی ارسطو که یک کتاب مرجع در مورد هنر تئاتر و اندکی هم شعر است؛ ارسطو به این نکته اشاره می‌کنه که یکی از دلایلی که مردم دوست دارند تئاتر ببینند اینه که به کاتارسیس برسند. کاتارسیس به معنی تزکیه ست. در توضیح این مطلب ارسطو می‌گه مردم وقتی غم‌ها رو و ماجراها رو در تئاتر می‌بینند، به احساساتشون اجازه‌ی آزادی می‌دن و این باعث گریه و نهایاً کاتارسیس می‌شه. مسأله این‌جاست که ما علاوه بر بار معنایی واقعه‌ی کربلا به دنبال کاتارسیس نیز به این مراسم می‌ریم و از اون‌جایی که این رو با اعتقادات خودمون سازگار می‌بینیم، این کاتارسیس برامون حکم نوعی پاداش رو هم پیدا می‌کنه که مایه‌ی آرامش بیش‌تر هم می‌شه. به همین خاطر همون طوره که در احادیث هم به شرکت در مراسم روضه تأکید شده. البته باز عرض می‌کنم که دلیل بیان این مطالب فقط توضیح باور شخصی منه و قصد مخالفت با شما رو ندارم چون حقیقتاً در اون حد معلومات نیستم.

لیشام: نيما جان! قطعاً قصد من از نوشتن اين مطالب صرفاً شنيدن نظرات موافق نبوده. ممنون از اين كه نظرت رو گفتي. لزومي هم نداشت اين قدر از خودت تعارف در كني. باز هم اگه مطلبي به ذهنت مي‌رسه كه مي‌تونه از منظر ديگه‌اي به موضوع نگاه كنه، خوش‌حال مي‌شم كه اين جا هم نقلش كني.
اگه نظر شخصي من رو هم نسبت به نكاتي كه نوشتي بخواهي، بايد بگم كه تا حدودي با اين كه رسيدن به تزكيه مي‌تونه يه انگيزه باشه براي شركت در مراسم عزاداري، خاصه بين ما مسلمون‌ها موافقم، اما يه نكته‌ي ديگه هم در كنارش بايد ديد كه در حرف‌هام هم بود. زماني اين شركت كردن‌ها با توجه به اون انگيزه مؤثره كه اون رو در چرخه‌ي ساير مكانيزم‌ها ديد. نمي‌تونم بپذيرم كه عزاداري به عنوان يك سيستم مجرد، در نظام تزكيه‌ي ما مؤثره (جوري كه الان مردم مي‌بينن كه مثلا اگه يه قطره اشك در مراسم عزاداري امام حسين ريخته بشه، همه‌ي گناه‌هاي آدم پاك مي‌شه و قس علي هذا)


کامران URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲۶ - ۲۱:۰۵ - پنج‌شنبه

لیشام این تویی که نظرات رو تو وبلاگ من با شماره می‌نویسی؟ «نفر هفتم» و ...؟!

لیشام: يعني اين‌قدر نثر من بده؟؟؟ البته باي ديفالت بنده به نام خودم كامنت مي‌ذارم. گمونم تا حالا دو يا سه بار به دلايلي ناشناس كامنت گذاشتم ؛)


ري‌را لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲۶ - ۲۱:۰۲ - پنج‌شنبه

سلام... تبريكات رو كه قبلا گفتيم... (يعني اين بار ديگه خدا رو شكر دير نرسيديم!!)... فقط اين كه با مفهوم اين پستت صد در صد موافقم... گل گفتي!


MEMOL لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲۴ - ۱۵:۲۸ - سه‌شنبه

تبريك بگم يا خجالت بكشم؟

واي من چه‌قدر دير رسيدم
وقتي رسيدم چه‌قدر خجالت كشيدم
وقتي خجالت كشيدم همه رنگشتو كشيدم


ليشام مهربون تولدت با تاخير مبااااااارك
الان لپام گلي شد

لیشام: ممنونم سحر عزيز :)


زهرا لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲۴ - ۱۴:۴۲ - سه‌شنبه

اهل نظر معامله با آشنا کنند.
موافقم که این دو با هم فرق دارند ولی می‌خواستم به این نکته تاکید کنم که تا این ارتباط برقرار نشود آن چه که باید، یاد گرفته نمی‌شود! و وقتی این ارتباط برقرار شد تو تنها نمی‌آموزی بلکه با او زندگی می‌کنی! مشابه ارتباط شما و جناب حافظ. من خودم تا نتوانم یک ارتباط این گونه با کسی برقرار کنم از او چیز زیادی یاد نمی‌گیرم.


زهرا لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲۴ - ۱۰:۱۴ - سه‌شنبه

سلام
گفته بودید که تاریخ برای درس گرفتن است، اما به نظر من خواندن تاریخ برخی انسان‌ها بدون عشق معنی ندارد و گاهی خواندنش بیش‌تر از این است که شما اشاره کردید. منظورم دقیقاً این هست که وقتی انسان بزرگی یک نفر را تا ان جا که می‌تواند درک می‌کند، آن وقت بسته به نوع ارتباطی که با این شخصیت برقرار می‌کند، عکس العملش هم متفاوت می‌شود، من وقتی به اندازه توان خودم امام حسین و حضورش در زندگی‌ام را احساس می‌کنم، دوست دارم بیش‌تر به او نزدیک شوم و نمی‌توانم بر مصیبتی که بر ایشان وارد آمده نگریم. نه هر عاشورا، بلکه هر بار به یاد آن واقعه می‌افتم.
مدت زیادی هست که مطالب‌تان را می‌خوانم، زیبا و دقیق می‌نویسید.

لیشام: سلام زهراي عزيز. گفته‌ي شما به نكته‌اي غير از آن چه كه گفتم اشاره دارد. اين كه انسان ارتباط معنوي داشته باشد با كسي كه سال‌ها پيش ترك حيات گفته و اثر آن ارتباط را بفهمد، بحث ديگري‌ست همچنان كه بنده چنين ارتباطي را بين خودم و جناب حافظ مي‌بينم. صد البته در اين حوزه نيز هر كسي از ظن خود يار است. باز معتقدم كه اگر اثر اين ارتباط چيزي باشد جز اصلاح زندگي، احتمال آن هست كه اشكالي وارد آمده باشد.


احسان Email | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲۴ - ۲:۰۱ - سه‌شنبه

دوست کرمانشاهی من، من همان احسانی هستم که ادب را مثله کردم و وبلاگت را به پفک تشبیه کردم. خواستم من هم به سهم خودم تولدت را تبریک بگویم و نشان بدهم چندان هم بی‌ادب نیستم. خواستم هنوز هم بنویسم دیدم که حضرت کیانوش کماکان سایه‌شان بر وبلاگ شما مستدام است. ترجیح دادم درگوشی و از طریق ایمیل با شما درمیان گذارم. (در فرصت مقتضی)


محمد لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲۳ - ۲۰:۴۷ - دوشنبه

تولدتان مبارک!

تولدتان مبارک!
ان شاء الله در ادامه نيز، عمر با عزت داشته باشيد و نام نيک از شما به يادگار بماند.

لیشام: ممنون محمد عزيز :) ايشالا براي همه


اسفندیار لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲۳ - ۱۹:۴۵ - دوشنبه

گ !@#و!@# !@#ز!@#و

لیشام: اسفنديار مملكت كه اين باشه، واي به حال خدايار و رئيس‌جمهورش P:


کیانوش لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲۳ - ۱۶:۰۷ - دوشنبه

آپ.....

این آپ یه آپِ مـعمـولی نیـست.... آپِ ضــروری است! و مـعـنی و مـفـهوم آن این اسـت که ســرکار عــــالی خیلی بـیش‌تر از کـوپـونـتـون در بروز کـردنِ وبلاگِ مـبارک تـنبـلی فـرمودید

لیشام: شما به بزرگ‌واري خودتون ببخشيد كيانوش جان :) ايشالا در اسرع وقت اطاعت امر خواهد شد ؛)


zahra Email | URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲۰ - ۱۷:۰۷ - جمعه

تبريك تولد

سلام
با عرض پوزش به خاطر تاخير
تولدت خيلي خيلي مبارك باشه و سال‌ها زنده باشي :)

لیشام: ممنون زهراي عزيز :) شما نيز


سینا لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲۰ - ۱۰:۱۵ - جمعه

مبارک

لیشام جان، تولدت مبارک باشه. اگر احساس می‌کنی دیر شده، لطفاً نگهش‌دار برای سال بعد.
در ضمن دیدم که یک سری از پیغام‌ها رو به این پستت منتقل کردی، به نظرم رسید که در مورد اون پیر زن افغانی که بدون دست می...ید نظر بدم. شاید بعداً تصمیم بگیری در اون مورد صحبت کنی و این نظر من رو به اون جا منتقل کنی.

لیشام: سينا جان :)) اين جا خانه‌ي شماست. همان‌طور كه صدا و سيما خانه‌ي رئيس جمهور است D: شما هر نظري دوست داري بده اين جا، ما كه خيلي خوش‌حال مي‌شم. فقط كمي هم مراعات حال مهمانان بنده رو هم بفرماييد كه خيلي‌هاشون قلب‌هاي نازكي دارن P:


ali bihamta لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۸ - ۱۱:۵۸ - چهارشنبه

به به به
ليشام عزيزم
تولدت به اندازه يه دنيا مبارك
تولدت به اندازه صفاي قلبت مبارك
خيلي وقته نديدمت اما از داشتن دوستي مثل تو در آرشيو دوستام احساس غرور مي‌كنم
به اميد ديدار

لیشام: سلام علي عزيز :) مدت‌هاست كه مي‌خوام يه برنامه‌اي بذارم با دوستان قديمي دور هم باشيم و اختلاط كنيم ولي جور نمي‌شه. البته معترفم كه بخش عمده‌ي اين ناكامي ريشه در تنبلي من داره. به هر ترتيب بنده هم از داشتن دوستاني مثل شما احساس غرور مي‌كنم :) ممنون از توجه‌ات و آرزوي خوش‌بختي دارم براي شما و خانواده‌تون. شاد و پيروز باشي


آزاده URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۸ - ۱۰:۳۸ - چهارشنبه

تبریک می‌گوييم!!!!!

وایییییییییییییییییی! تولدتون مبارک!! دیر که نشده نه؟!!

در ضمن پست جانانه‌ایی در خصوص محرم نوشته‌اید: آخرین بار که رفتم مجلس عزاداری نمی‌دونم چند سالم بود! اما یادم هست که یه آقاهه‌ایی مجبورمون می‌کرد حتما گریه کنیم و اعتقاد داشت هر کی گریه نمی‌کنه یه مشکلی چیزی داره!!! از اون روزها دیگه نرفتم مجلس عزای حسینی، فکر کنم انسانیت به تعقل در مورد قیام بیش‌تر از زورکی گریه کردن احتیاج داره، خوب حالا باید بگم که... تولدتون مبارک!! امید که یه عالم سکه تمام بهار آزادی!!!! پشت قباله تولدتون بیاندازند!

لیشام: بنده نيز اميدوارم :) اما زهي خيال محال P: به هر صورت ممنونم از توجه شما


مهتاب Email | URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۷ - ۱۴:۲۹ - سه‌شنبه

تولدتون مبارك. سال‌هاي سال سلامتي و خوشي براي شما.

لیشام: ممنون از توجه شما :)


kamran URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۷ - ۰:۳۷ - سه‌شنبه

rasm ine ke aval har chy doost dary begy akharesh bery ye sar ham karbala!
to aval rafty karbala baad akhar residi be tavalodet?
in keyboard e morde shoor borde ham farsi nashod akhar!
tavalodet ham mobarak bashe piremard!

لیشام: سلام رفيق پير مرد مجرد من! البته منظورم اين نيست كه بنده نيز اين چنين نيستم، خير. بلكه مي‌خواستم يادآوري كنيم كه همچين زياد هم با هم فرق نداريم ؛) ممنونم كامران عزيز :) ايشالا هميشه شاد و پيروز باشي


تلفنچی Email | URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۶ - ۱۶:۲۵ - دوشنبه

تولدت مبارک لیشام خان
حالا درسته که ما از قبل می‌دونستیم خجسته تولد شما کی هست و تازه امروز این جا دیدیم ولی اصولا هم در رابطه با تولد و تبریک تولد و این حرفا یک سوتی ابدی هستیم.
چند سال پیش که عیال هم ایران بود یک روز رئیس بخش اومد تو اتاقم و خیلی صمیمی دست داد و تبریک گفت. من هم هاج و واج موندم که ببخشید به چه مناسبت؟ بی‌چاره حسابی وا رفت وقتی دید من خودم از روز میلاد خجسته خودم بی‌خبرم.

لیشام: بزرگ‌واري فرموديد تلفنچي عزيز :) بنده نيز در اين وادي بي‌شباهت به شما نيستم. به هر ترتيب ابدا از هيچ بني بشري هيچ انتظاري ندارم و باز ممنون از اين كه بنده رو مرهون لطف خودتون فرموديد :)


نغمه كرباسي لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۶ - ۱۰:۳۹ - دوشنبه

خيلي خوب بود، حرف‌هايي رو كه گفتين مي‌دونستم اما هميشه انگار لازمه يكي مرور كنه تا باورش در من كم‌رنگ نشه!
به هر حال تولدتون خيلي مبارك و علم‌تون و درك‌تون از زندگي فزاينده باد! :)

لیشام: ممنون نغمه‌ي عزيز :) ايشالا كه براي همه اين چنين باشه...


م.ک. لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۶ - ۱۰:۲۰ - دوشنبه

عشق و خون

با عرض سلام. پست خوبی بود. چیزی که تو همه مصداق داره. یاد گرفتن رو می‌گم. به هر حال باید برای کامنت گذاشتن مناسب راجع به اش فکر کرد. فعلاً همین رو نوشتم تا بعد. راستی اینم شاید یکی از اون درس‌ها از محرم باشه که:
عشق به پایان رسید ـ خون تو پایان نداشت

لیشام: سلام ميثم عزيز، بي‌صبرانه منتظر كامنت فكر شده‌ات هستم :)


كاوه لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۶ - ۱۰:۰۱ - دوشنبه

قشنگ بود! إن شاء الله صد و بيست سال ديگر هم پست جديد صادر كني و خوش و پيروز باشي! :)

لیشام: ممنونم كاوه‌ي عزيز :) اكيدا و عميقا ارادت‌منديم ؛)


سانی Email | URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۶ - ۸:۳۹ - دوشنبه

تـولـدت مــبارک باشه

لیشام: ممنون ساني عزيز :)


بهزاد URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۶ - ۱:۲۳ - دوشنبه

فرخنده باشد

120 سال سرزنده و سرحال باشی لیشام عزیز

لیشام: سلام بهزاد عزيز، ممنون از تبريكت :) هر جا كه هستي شاد و پيروز باشي


لی لاک 97 URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۵ - ۱۱:۴۱ - یکشنبه

تبریک

سلام
تولدتون مبارک. صد سال به این سال‌ها و کماکان آینده‌ای روشن فراروی شماست... باشد تا با جوانانی چون شما ایرانی سبز داشته باشیم.
با احترام: لی لاک

لیشام: سلام و ممنون :)


مهشيد غفارزادگان لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۵ - ۱۰:۳۹ - یکشنبه

سلام. فقط مي‌دونم تولدتون توي بهمنه. ديگه نمي‌دونم گذشت يا مونده به هر حال تقارن تولدتون رو با جشن هسته‌اي تبريك مي‌گم! ان شاء الله شيرينيش رو هم بدين.

لیشام: سلام :) هديه‌مون رو كه بگيريم شيرينيش رو هم مي‌ديم P: در هر صورت ممنون از توجه‌تون :)


م.ک. لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۱ - ۱۸:۱۱ - چهارشنبه

تولده! عید شما مبارک! (به سبک و سیاق کلاه قرمزی)

سلام بر لیشام عزیز. آقا قضیه این جک (نمی‌دانم جک است بالاخره یا جوک) شده که بابا بی‌معرفت باید از چی توز بفهمیم که موتور خریدی؟!! حالا ما هم از کامنت‌های این پست فهمیدیم که گویا تولد شما فرا رسیده و باید آن را مبارک باد بگوییم. خب، مبارک باد. ان شاء الله که N+K سال (N رو همه می‌گن، K رو فقط و فقط از طرف من قبول کن!) زنده باشی و (خوب) زندگی کنی. منظورم همون عرض زندگیه که فکر کنم مهم‌تر از طولش باشه.
در مورد این مطلبی هم که نوشتی، یه چیزایی بود که می‌نویسم تو وبلاگ "خودم" بیا نظر بده لطفاً! البته بعد از کنکور اسفند!!!

لیشام: ما به قربان وبلاگ شما برويم ميثم جان :) ممنون از پيام تبريك چيتوزي‌ات P: شاد باشي


کیانوش لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۱ - ۱۶:۳۱ - چهارشنبه

لیشام عزیز

تـولـدت مــبارک باشه... ما که دیگه دسـت‌مون از دنـیا (اورکات) و آخـرت (گــزگ) کــوتاه شــده داداش... هــمین جا مـجـلس بزن و بـکوب رو بایـد راه بـندازیم ؛)
ایـن هـم هـدیه مـن که به نـیتـت به شــیخ شـراب‌خوار رو انـداخـتم و پـرسیدم که سال آینده چـگونه سالی برایت خـواهد بود


گوهر مخزن اسرار همان است که بود
حقه‌ي مهر بدان مهر و نشان است که بود

عاشقان زمره‌ي ارباب امانت باشند
لاجرم چشم گهربار همان است که بود

از صبا پرس که ما را همه شب تا دم صبح
بوی زلف تو همان مونس جان است که بود

طالب لعل و گهر نيست و گر نه خورشيد
هم‌چنان در عمل معدن و کان است که بود

کشته‌ي غمزه‌ي خود را به زيارت درياب
زان که بي‌چاره همان دل‌نگران است که بود

رنگ خون دل ما را که نهان می‌داری
هم‌چنان در لب لعل تو عيان است که بود

زلف هندوی تو گفتم که دگر ره نزند
سال‌ها رفت و بدان سيرت و سان است که بود

حافظا بازنما قصه‌ي خونابه‌ي چشم
که بر اين چشمه همان آب روان است که بود


هـمیشه شاد و تـن‌درست بمانی

لیشام: كيانوش عزيز، دوست خوب من. ممنون از هديه‌ي تولد بي‌نظير شما. بارها و بارها سپاس‌گزارم :)


خدایار URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۱ - ۱۵:۰۷ - چهارشنبه

تولدت مبارک

تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک تولدت مبارک

لیشام: ممنون خدايار عزيز :)


راه میانبر Email | URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۱ - ۱۴:۲۴ - چهارشنبه

تولدت مبارک

نمی‌دونم چرا تیتر قبلی اشتباه تایپ شده بود.

لیشام: اصلاحش كردم علي عزيز :)


راه میانبر Email | URL | لینک دایم | ۸۵/۱۱/۱۱ - ۱۴:۲۳ - چهارشنبه

تولدت مبارک

لیشام عزیز، گر چه به دلیل تقارن ایام محرم و تولد شما، نمی‌تونم به شکل خیلی طربناک و موزونی تبریک عرض کنم، ولی امیدوارم هماره شاد و سرحال و خوش و خرم پیروز و به‌روز و لیشام باشی و این وبلاگ هم حالاحالاها برقرار باشه.

لیشام: سلام علي عزيز :)
بارها و بارها ممنون از تبريك صميمانه‌ات. حقير رو توي دعاهاتون فراموش نكنين. شاد و پيروز باشيد :)نام
ایمیل
وبسایت/وبلاگ http://
عنوان پیام
متن پیام
کد تصویر را وارد کنید

Google+ By Lisham Shahbazian