وبلاگ

 

 


   

تبعیدمان کرده‌اند این نامردها! مرا انداخته‌اند در اتاق بچه مثبت‌ها ـ که همین رفقای فوق باشند ـ تا مرض‌مان دیگران را نگیرد؛ بلکه چهره‌ی نورانی ایشان تأثیر کند و آدم شویم. خیر آقا جان! خیر! آدم شدن به این چیزها نیست و این مرض هم از آن مرض‌ها نیست که به قرنطینه و تبعید کارش راست شود. اصلا اشتباه‌تان آن جاست که خیال می‌کنید چرخ کار، بی حرف بی‌تربیتی می‌چرخد! نه عمو جان! تا خشتکی پرچم نشود و پاچه‌ی کسی مزین به چوب نگردد از من بشنوید که نه کشکی دست‌تان را می‌گیرد، نه پشمی و نه هر چیز دیگری. می‌گویید نه! بفرمایید! این گوی و این میدان!

گفته‌اند که تو باعث می‌شوی ادبیات شرکت تغییر کند. گفته‌اند که تو حرف بی‌تربیتی به دیگران یاد می‌دهی!! آقا جان! ما چه کاره‌ایم این وسط؟! خودشان مستعدند و یاد می‌گیرند! ما فقط به حکم وظیفه تابعیت ادبای سلف می‌کنیم. بگردید در تاریخ ببینید به چه کسی می‌گفته‌اند ادیب؟ تا آن جا که ما خوانده‌ایم و دیده‌ایم و شنیده‌ایم ادبا ـ که قرار است آخر ادب باشند ـ طلایه‌دار بی‌تربیتی‌ترین اشعار و الفاظ و لطایف و قصه‌ها بوده‌اند. خدا وکیلی! دیگر از عبید زاکانی ادیب‌تر داشته‌ایم! اصلا خود این حضرت اجل سعدی! و امثالهم که ما شاء الله جابجای تاریخ از خودشان اثر در کرده‌اند. مهم‌تر از همه؛ عقلا و منطقا طبق تعریف قرار نیست که ما از ادبا ادیب‌تر باشیم. ادیب‌مان که این‌ها باشند، تکلیف من و شما روشن است! حضرات می‌دانند که دست خودمان نیست و از بچگی دوست داشته‌ایم و دوست می‌داریم که پا بر جای پای این بزرگان نهیم :)

سرتان را درد ندهم؛ الان که در حضور شما هستیم، این سه رفیق بزرگ‌وار عینکی و صاحب ریش مدتی است که در نزد ما بی‌تربیت‌بودگی تلمذ می‌کنند و مشتاقانه مشق‌هاشان را انجام می‌دهند و به لطف خدا موجبات افتخار حقیر به داشتن چنین شاگردانی را فراهم آورده‌اند؛ مطرب‌تر شده‌اند که هیچ؛ دیگر خودشان صاحب سبکند و به‌تر از من کاربرد جوراب چپ و خشتک را می‌دانند D:پ.ن.

ـ از چپ به راست سید علی حسینی، حسین علیزاده، مجید نسیم سبحان

ـ بنده عمیقا و اکیدا از جمله ارادت‌مندان این دوستان بزرگوار هستم و واقیعت آن است که حقیر در محضر ایشان تلمذ می‌کنم.

ـ این داستان که قرار نیست از حضرات ادبا ادیب‌تر باشیم وام گرفته شده از دوستان نکته سنجم رفیق امجد عسگری و رفیق حسین اصغریان است.
يزيد(آنتي حسين) لینک دایم | ۸۸/۱۰/۶ - ۱۵:۱۵ - یکشنبه

برو بي ادب


حسین لینک دایم | ۸۷/۱۲/۹ - ۲۲:۵۰ - جمعه

دو نکته ی نه چندان باریک از مو

در تکمیل استناد و اتکائ لیشام به سنت ادبا دو نکته افزودنی است:
1- اون چیزی که تو کتابای سعدی و عبید و فرزندان خلفشون ایرج و صادق می بینید تازه ادبیات کتبی آقایونه که می دونستن تا قرنها بچه و بزرگ و زن و مرد قراره بشینن بخونن! دیگه برو تو کار ادبیات شفاهی ببین چه محشری بوده!
2- اگر به توافق رسیدیم که الفاظ قبیحه ابزار کار و بلکه عصای دست و ورد زبان ادبا بوده، پایه باشین از این به بعد کسانی رو که این الفاظو به اندازه کافی استفاده نمی کنند بی ادب و دوستان متعهد به کاربرد این گلواژگان با فرکانس بالا رو مودب بنامیم. چطوره؟


نگار لینک دایم | ۸۷/۱۲/۲ - ۰:۵۰ - جمعه

امیدمان بر این است که:
چهارمین بزرگوار عینکی صاحب ریش کمی تا قسمتی مثبت(حسب النظر جنابان عسگری و اصغریان) در این کامنت خود خودتان باشید!!!!!!


گلنوش لینک دایم | ۸۷/۱۱/۲۴ - ۱۲:۱۲ - پنج‌شنبه

ببخشید که جسارت میکنم

حالا تا تعریف ادب چی باشه و کی اونو ارائه داده باشه . مهم استعداد کم نظیر شما در ادب نگاری بر مبنای تئوری آشفتگی است . ادب در بی ادبی مانند نظم در بی نظمی!


کیانوش لینک دایم | ۸۷/۱۱/۲۲ - ۱۷:۰۷ - سه‌شنبه

...

:)


هادی URL | لینک دایم | ۸۷/۱۱/۲۲ - ۱:۰۶ - سه‌شنبه

لییییییییییییشام!
من دلم ماری رو میخواد........!!!!!!!!!!!!
بابا تو همه رو خراب کردی!!!!!!
کجا رو سالم گذاشتی؟


ساناز Email | URL | لینک دایم | ۸۷/۱۱/۲۱ - ۲۱:۲۹ - دوشنبه

من هر چی فکر میکنم، نمیتونم لیشام رو با استانداردهای خودم بی ادب بدونم. دوستان حاضر در عکس هم به نظر چندان مثبت نمیرسند. به نظر میرسد که بیشتر دلشان میخواهد که مثبت به نظر برسند تا واقعا مثبت باشند.


فرزام URL | لینک دایم | ۸۷/۱۱/۲۱ - ۱۶:۲۴ - دوشنبه

البته اينكه شما خودتان را با سعدي و عبيد مقايسه فرموديد هرچند از قديم گفته اند در مثل مناقشه نيست ولي علي ايحال شكسته نفسي نيز نموده ايد. حالا بماند...
ولي ما بعيد مي دانستيم هنوز چنين بخاراتي از وجود مبارك حضرتعالي متصاعد گردد! اگر اينگونه است واقعاً جاي بسي اميدواري است. اما اگر موضوع در حد «خر» و «بيشعور» و «بد» است كه خب عليحده جاي درك دارد...!
(توضيح: اين عليحده ربطي به جمله نداشت ولي يكهو يادم آمد گفتم كلمه جالبي است، استفاده كنم پر بدك نيست!)


اولین ریشو از چپ Email | لینک دایم | ۸۷/۱۱/۲۱ - ۱۰:۴۰ - دوشنبه

عزیز جان فراموش کردی مشکی پوش بودن رو هم به عینک و ریش اضافه کنی !


حامد لینک دایم | ۸۷/۱۱/۲۰ - ۱:۴۶ - یکشنبه

البته رفقایی که این نکته ی نغز رو یاد آور شدند که ما از ادبا ادیب تر نیستیم شکسته نفسی می فرمایند، ما بسی ادب در وجودشون دیدیم که در هیچ ادیبی ندیدیم!


نوید Email | URL | لینک دایم | ۸۷/۱۱/۲۰ - ۱:۰۳ - یکشنبه

البته بعضی ها در بی ادبی صاحب سبک اند. همین جوری که نمی شود بی ادبی کرد. منش دارد جانم. آداب دارد. لوازم دارد! باید آداب بی ادبی را حفظ کرد. اگر بی ادبی بر آداب ویژه اش باشد آنگاه ادیبی..نام
ایمیل
وبسایت/وبلاگ http://
عنوان پیام
متن پیام
کد تصویر را وارد کنید

Google+ By Lisham Shahbazian