وبلاگ

 

 

بینایی‌ام که ابرآگین... هوای زندگی، ابرآلود... روزها نیز کمابیش ابری...

حالی می‌شوم... ابر اندر ابر اندر ابر...

در این احوال، آدم خزیدن‌اش می‌گیرد؛ که بخزد کنجی، که بخزد توی رخت خواب، که بخزد در تاریک‌ترین عمق تنهایی و هی به چیزهای زندگی‌اش، چیزهای ذهن‌اش بگوید: باشد برای بعد...

این‌ها را که می‌نویسم نیز از آن‌ها است که افتاده‌اند برای بعد. می‌نویسم که اگر کسی به چنین دردی گرفتار شد، گمان نبرد که کوفت گرفته، یا ام.اس. دارد. مثل خیلی دردهای برخاسته از تلخی‌ها، اجرای وظیفه می‌کند که بی‌مقدمه، سربرآورد از آن گوشه‌های تاریک درون و حال آدم را چند روزی، هفته‌ای، ماهی، شاید سالی به چیز بکشد و برود پی کارش؛ یا نرود...

البته هنوز نرفته. تغییر شکل داده. الان می‌گویم چه شکلی.

قریب به یک ماه پیش ـ جمعه شبی ـ بود در کارگاه کاغذگری که دید چشمان‌ام تالاپی نافرم شد. تابه‌تا می‌دیدم. به حساب خستگی گذاشتم. فردای‌اش حسابی اذیت‌ام کرد و تشخیص نمی‌دادم دقیقا مشکل چیست. فقط می‌دانستم که هست. عصرش، کاملا اتفاقی مکشوف شد که یک تکه ابر گردالی، در مرکز دید چشم راست جا خوش کرده و هر سو که می‌نگرم، ابراز وجود می‌کند. جستجوی اینترنتی هم که فقط بر ناخوشی‌مان افزود...

فهمیدم که مشکل، جدی است. ابری که با نگاه بچرخد، با هیچ‌کس شوخی ندارد.

به توصیه و راه‌نمایی دوستان، صبح یک‌شنبه رفتیم بیمارستان چشم نگاه و اورژانسی عکس چشم‌مان را گرفتند. مشکل تشخیص داده شد: سی.اس.آر. آب داخل چشم، نشت می‌کند به زیر شبکیه و یک قلمبگی می‌سازند شاید از سر سوزن کوچک‌تر؛ که البته همان کافی است که نظام زندگی‌ات به هم بریزد.

و هر چهار نفری که چشم‌ام را معاینه کردند، دلیل‌اش را یک چیز گفتند: بای دیفالت، استرس بیش از حد.

آن موقع که این را گفتند برای‌ام عجیب می‌نمود. باور نمی‌کردم. اما در این مدت که در احوال‌ام غور نمودم، دیدم که سرشار از استرس هستم و خودم را گول می‌مالیدم که استرس ندارم. به همین قاعده، عوارض دیگری را که فکر نمی‌کردم داشته باشم نیز، کشف شد. پس‌مانده و رسوب استرس‌ها و بی‌خوابی‌های این دو سه سال است به نظرم خودم که گیر کرده بود یک جایی و تا حال‌مان را نمی‌گرفت ـ که گرفت ـ دست بردار نبود.

آقای دکتر متخصص، خیلی ناز و ملو، فرمودند که هیچ چیز خاصی نیست! نترس! گور بابای اینترنت! و کلا نهایت تلاش‌اش را کرد که من را به زندگی امیدوار کند و بگوید که ارزش خودکشی ندارد. البته این را هم گفت که دوا درمان خاصی هم ندارد. باید خودش جذب شود، خوب شود. اگر بعد از سه چهار ماه ـ برای شما که هولی، یک ماه ـ اگر خوب نشد یا بیش‌تر شد، بیا دوباره معاینه و این‌ها و تشخیص مجدد؛ شاید عمل لازم شوی. با لیزر می‌زنند می‌ترکانند ابر مزاحم را، به تعبیری، شبکیه‌ی بدبخت را.

ساخته‌ایم در این مدت با این مهمان ناخوانده. داستان فقط تار دیدن نیست. مشکل اساسی این‌جا است که چشم تار می‌بیند، مغز فکر می‌کند که چشم فلان فلان شده درست فوکوس نکرده، بعد هی دستور می‌دهد به عدسی بدبخت که: اوهوی! فوکوس کن! و آن بی‌چاره هی چاق و لاغر می‌کند خودش را که بالاخره مغز بفهمد آن به نظر زیباروی ده متر جلوتر، چه طوری‌ها است؛ ولی نمی‌شود که نمی‌شود. البته مغز، آخرش می‌فهمد، ولی وقتی که دیر شده. دماغِ اکستریم عقابی و سیبیل اپیلاسیون نشده، زیر یک من آب و لعاب، از فاصله‌ی یک متری نمی‌تواند قابل تشخیص نباشد. همین می‌شود خستگی بیش از حد چشم‌ها و آخرش سردرد.

رانندگی هم برای کشتی‌سوارِ میلی‌متری رد کنی مثل حقیر نیز که حالا تجلی آدرنالین است، خاصه آن که باران هم بیاید و زوایا و فاصله‌ها همین جوری هم لوچ و معوج به نظر آیند.

از شوکِ حاصل از شب‌رنگ شاشیدن بعد از عکس و سردرد و خستگی پنج ساعت پیاده‌روی در بازار تهران، در یکی از آلوده‌ترین روزهای پایتخت و تصادف همان روز عصر و در جوب افتادن ماشین نازنین‌ام بعد از تصادف که فاکتور بگیریم، کلا نکته‌ای نداشت گویا این مهمان ناخوانده.

سرتان را درد ندهم. الان به‌ترم. آقای ابرِ باران نبارِ دید تار کن، همچنان هست اما گردالی نیست. کوچک شده و شبیه به سوراخ‌های پشت ساعت دیواری، متمایل به سمت بالا و راست.

و اما درسی که می‌شود از این داستان گرفت:

حواله‌دان‌های‌تان را ـ هر چه که هست ـ جدی‌تر بگیرید :)


پ.ن.

از همه‌ی دوستان عزیزی که در این مدت راه‌نمایی‌ام کرده‌اند، جویای احوال بوده‌اند، جد بلیغ نموده‌اند که الکی هم شده امیدم دهند، عمیقا سپاس‌گزارم :)نمایش رکورد شماره 1 - 50 از تعداد کل 120  <<  <   1 - 2 - 3   >  >>

مهدی لینک دایم | ۹۹/۳/۲۱ - ۸:۲۱ - چهارشنبه

سلام ،دوستان در مورد تاثیر مطالعه کتاب و تماشای تلوزیون و کامپیوتر و گوشی برای کسی که مبتلا به این بیماری است لطفا راهنمایی کنید. با تشکر


نادرمهربان لینک دایم | ۹۹/۳/۱۰ - ۶:۳۸ - شنبه

حذف پیام اولی

ازشماخواهش دارم اون پیام اولی روحذف کنید


سینا Email | لینک دایم | ۹۹/۲/۳۱ - ۱۵:۲۲ - چهارشنبه

همدان

اگر از همدان کسی این با این بیماری درگیر بوده پیام بده من امروز پس از عکس چشم متوجه شدم این بیماری را دارم..


حمید لینک دایم | ۹۹/۲/۲۱ - ۱۸:۰۵ - یکشنبه

سلام دوستان من ۴ سال این بیماری دارم لیزر هم کردم ترس نداره ۰۹۳۷۱۴۳۶۱۷۶


محسن لینک دایم | ۹۹/۲/۱۸ - ۷:۰۶ - پنج‌شنبه

درمان قطعی بیماری csr

سلام به همه بیماران عزیز
من 4 سال پیش به بیماری csr مبتلا شدم و پس از دو سال به طور کامل درمان شدم (الان دیگه دو سال هست که خوب شده ام و کلی کار استرس زا هم انجام میدم (شغل من سرمایه گذاری در بورس هست و استرس زا تر از این کار چه کاری هست؟) ولی دیگه از این بیماری خبری نیست که نیست. قشنگ به روال اول زندگیم برگشتم) و میخام راه درمانش را براتون بگم
اما اول بزارید یه مقدمه بگم:
وای که چه روزهای سختی بود. چه کابوس هایی که ندیدم. چه روزهای از زندیگیم به گند کشیده شد سر هیچی. سر بیماری که حتی در حد سرما خوردگی هم نیست و من به خاطر حساس بودن زیادم زندگیم را به گند کشیدم. البته کابوس های من از این بیماری چندتا علت داشت:
1. اولیش همین سایت هست که بیماران با بیان یک سری حرفهای وحشتناک، ترس را آنچنان در وجودت میاندازند که فقط چند سال طول میکشه بفهمی همه اینها الکی بوده و این بیماری جز یک سرما خوردگی ساده هیچی نیست. به شما قول میدم که این بیماری هیچی نیست
2. دکترهای چشم پزشکی که با حرف نزدنشون آدم را میترسونند. یادم نمیره اولش که پیش دکترها میرفتم به دکتر میگفتم عوارض بیماری چیه میگفت انشاالله چیزی نیست. منم با خودم چه فکرایی که نمیکردم. فکر میکردم سرطان گرفتم و دکتر میخواد با این حرفش به من امید به زندگی بده.
3. استرسی که دکترهای چشم پزشکی به آدم وارد می کردند. مثلا دکتر میگفت برو یک ماهه دیگه بیا اگه خوب نشدی باید عمل بشی. همچین زمان را محدود (یک ماه) میداد انگار که اگه تا 30 روز خوب نشی روز 31 احتمال کور شدنت هست. من 2 سال و نیم این بیماری را داشتم و چشمم هم هیچ طوری نشد. فکر کنم دکترها برا عمل و گرفتن پولشون عجله دارند. ببینید من پیش تمام دکترهای مطرح چشم پزشکی رفتم حتی تمامی اساتید دانشگاه چشم پزشکی تهران. فقط یک دکتر را دیدم که وقت زیاد به من میداد (3 یا 4 ماه) و وقتی اون وقت زیاد میداد من آرامش بیشتری داشتم تا اینکه بعضی دکترها یک ماه یک ماه میگفتند بیا معاینه
4. تحقیق بیخودی در اینترنت و دیدن بیماری های چشمی مختلف که باعث تضعیف روحیه میشه. اکیدا این کار را شما انجام ندید
بریم سراغ درمان:
قبل از اینکه درمان اصلی این بیماری را براتون بگم، بزارید اول شما را با درمانهای طب جدید آشنا کنم:
از منظر دکترهای چشم پزشکی (حتی شاخ ترین دکترهای چشم پزشکی) 2 تا درمان داری
1. مصرف قرص پروپرانول برای مدت حداکثر 5 ماه از شروع بیماری و اجازه دادن به خود چشم دراین مدت که ترمیم شود
2. اگر در مدت بالا خوب نشد، عمل چشم
من یکی که زیر بار عمل نرفتم (حتی در طول 2 سال) و با قرص پروپرانول هم به جایی نرسیدم. البته طی این دو سال، دو بار برآمدگی شبکیه به طور کامل خوابید اما بعدش دوباره با کوچکترین استرس بر می گشت.
درمان اصلی این بیماری :
برای درمان این بیماری اول ازهمه باید علت اصلی آن را بدانیم و آن چیزی نیست جز استرس. اما به نظر من این به این معنی نیست که ما نباید در ادامه زندگی کاملا بدون استرس باشیم. مگه اصلا همچین چیری امکان داره که من که جوان هستم و اول راه زندگیام و به خصوص اینکه در کشوری مثل کشور ایران زندگی میکنم، در طول زندگیم بدون استرس شوم؟
پس به نظرم ما باید 2 کار زیر را باهم انجام دهیم تا بتوانیم بر این بیماری پیروز شویم:
1. حذف عوامل استرس زا در زندگی تا جایی که امکان دارد:
هرکسی باید عوامل مهم استرس زا در زندگی شخصی اش را پیدا کنه و تا جایی که می تونه حذفش کنه
2. مقاوم سازی بدن در مقابل استرس و کاهش اثرات مخرب استرس بر روی بدن:

برای این قسمت که مهمترین قسمت درمان این بیماری هست، من از سه علم پزشکی 1. طب جدید 2. طب سنتی 3. طب سوزنی به صورت همزمان استفاده کردم و کاملا خوب شدم و الان 2 سال هست که هیچ اثری از این بیماری ندارم. البته بگم از 3 علم پزشکی بالا مهمترینش طب سنتی است. از منظر طب سنتی استرس یعنی سودا. پس ما باید هر عامل سودازا را در زندگیمان حذف کنیم و همچنین داروهای ضد سوداوی بخوریم و کارهای ضد سودآوی انجام دهیم. پس به طور کلی ما باید برای درمان این بیماری کارهای زیر را انجام دهیم:
1. مصرف قرص فلوکستین 10 (یک عدد صبح و یک عدد ظهر) و بعد از بهبودی بیماری این قرص را به مرور حذف کنیم. در ضمن مصرف هم زمان قرص پروپرانول که دکتر تجویز کرده با قرص فلوکستین بلامانع است.
2. آب جوش بخور و بدو (نسخه دکتر خیراندیش برای دفع سودا): برای این کار اول 3 لیوان آب جوش را یواش یواش بخورید و بعدش به مدت 20 دقیقه بدوید طوی که خیس عرق بشید. این کار را یک روز در میان انجام دهید
3. خوردن خاکشیر و ترنجبین صبح ناشتا و مسهل عام در بعداظهر (ابتدا یک دوره 15 روزه و بعداز یک ماه دوباره یک دوره 15 روزه):
الف- هر روز صبح ناشتا 3 قاشق غذاخوري ترنجبين را در یک و نیم ليوان آب جوش حل كنيد و سپس صاف كرده آب آن را دوباره روى اجاق به حد جوش رسانده؛ سه قاشق غذاخورى خاكشي را كه از قبل تميز كرده ‏ايد به آن اضافه نمایيد.
شربت حاصل را نيم گرم و به جاي صبحانه ميل نمایيد و تا دو ساعت بعد از آن چیزی نخورید.
ب- مسهل بعد از ظهر( مسهل عام):
ترکیبات: برگ سنا 50 گرم، گل سرخ 50 گرم، ترنجبين 50 گرم، گل ختمى 25 گرم، تخم كتان 25 گرم، افسنتين 25 گرم.
داروها را باهم مخلوط و نيم‏كوب نماييد(نه آنقدر که پودر شود بلکه طوری که در صافی بماند.) بعد از ظهرها، يك قاشق غذاخورى آن را با 2 ليوان آب بجوشانيد تا يك ليوان باقى بماند؛ سپس صاف و با کمی عسل شيرين كرده آرام ‏آرام ميل كنيد.

4. خوردن سرکه انگبین افتیمونی یک بار در روز: اول از همه مقداری سرکه انگبین را خودتان با دستور زیر درست کنید:
2 پیمانه عرق نعناع را با 1 پیمانه سرکه سنتی مخلوط کرده و این دو را در حدود ده دقیقه باهم جوشانده و بعد از سرد شدن با 2 پیمانه عسل طبیعی مخلوط میکنیم.
یک بار در طول روز یک قاشق افتیمون را با دو لیوان آب دم می کنیم و با یک چهارم لیوان سرکه انگبین تهیه شده توسط خودمان مخلوط میکنیم و میخوریم
5. عدم مصرف غذاهای سودا زا : غذاهای سودا زا در اینترنت قابل یافتن هستند. آن ها را بشناسید و هرگز مصرف نکنید.
6. خوردن شربت سوداک (قابل تهیه در عطاری ها) یک بار در روز
7. تا یک ماه بعداز درمان، صبحانهها ارده و عسل و شام ارده و شیره انگور میخوریم و بعداز دوره درمان نیز هم این دو غذای فوق العاده را فراموش نکنید
8. نوشیدن 8 لیوان اب در روز
9. انجام طب سوزنی برای استرس هر ماه یکبار
10. انجام حجامت عام هر دوماه یک بار و حجامت پشت ساق پا یک هفته بعد از انجام حچامت عام
11. خوابیدن در ساعت 10 شب
مطمئن باشد بعداز 3 یا 4 ماه حتما خوب میشید
انشالله بعد از بهبودی کامل نیز سعی کنید همیشه کارهای بالا را انجام بدید و ترک نکنید
هزینه نسخه من (دعای همسرم، مادر، خودم)


اردلان Email | URL | لینک دایم | ۹۹/۱/۲۱ - ۱۹:۲۰ - پنج‌شنبه

با سلام من هم سه سال پیش مبتلا شدم قرصهای پلرون و ...مشابه فقط اب اضافی بدن رو دفع میکنه در اصل قرص فشار خون هستش قرص پرانول بدک نیست راه درمانی من این بود که فقط بیخیال شدم و درست شد علت بیماری من استرس بود و برای اغلب افراد هم همینه چون بدن هنگام استرس زیاد برای مقابله کورتون ترشح میکنه و بیش از حدش تولید کورتون در بدن چه بوسیله خود بدن چه بر اساس تزریق برای بیماری باعث بوجود امدن این بیماری میشه سعی کنید توجه نکنید و بیخیال باشد خودتونو هی به این دکتر و اون دکتر نشون ندید این بیماری هیچ هیچ درمان ثابت شده ای نداره و خود ب خود خوب میشه مگر خیلی حاد باشه و تازه متوجه شده باشد چون بعد از چند سال اگر خوب نشه و متوجه نشید میشه الد سی اس ار که زمانی پیش میاد که فرد متوجه نشه این ای دی تلگرام بنده تهران هستم هر کی سوال داشت در خدمتم @unrest333


Alx Email | لینک دایم | ۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۴:۳۲ - دوشنبه

سلام دوستان
من در بالا جزئیات مریضی خودمو توضیح دادم و به پیشنهاد خیلی از دوستان گروه واتساپی تشکیل دادیم که دوستان درصورت تمایل میتونن با شماره واتساپ ۰۹۱۷۶۱۳۰۵۳۸عضو گروه csrبشن
برا همه دوستان به ویژه مدیر محترم سایت ارزوی سلامتی وتندرستی دارم


جمال Email | لینک دایم | ۹۸/۱۲/۱۵ - ۱۳:۳۰ - پنج‌شنبه

اپلرنون ۲۵

سلام بر دوستان
کارهایی که من کردم تا خوب شدم.
۱. اپلرنون و قرص دیگه ای بچه ها اسم بردن بالا
۲.رفتم درمانگاه بوعلی تو قم. رژیم غذایی داد تا طبعم آرام شود و تنش اضطراب استرس کم بشه
۳. همونجا دو بار هم زالو درمانی کردم
۴. کار و زندگی را سهل تر گرفتم
۵. البته به نظرم چیزی که جواب داد توکل و توسل بود علی به ذکر الله تطمئن القلوب
دو بسته اپلرنون اضافه دارم. دز ۲۵. البته بکیش انقضاش ۲۰۱۹ بود یکیش ۲۰۲۰.۰۳ اگر کسی احیانا مصرف میکنه تو تهران. تو واتزاپ پیام بدین
آدرس بدم برای پیک
آرامش آرامش آرامش رمز سلامتیتونه
۰۹۳۷۳۱۲۰۳۴۶


بهار لینک دایم | ۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۵۰ - سه‌شنبه

سلام من دو ماه درگیر این بیماری بودم که کاملا خوب شدم فقط هم با دارو پروپرانول و قطره دورزامید و مکمل ماکولایف اصلا ترس نداره دوستان


محمد Email | لینک دایم | ۹۸/۹/۱۵ - ۹:۰۲ - جمعه

قابل توجه دوستان من دیروز پی دی تی انجام دادم با آمپول و عکسها و عمل جمعا سه ملیون تومان کلینیک دید آوران دکتر دهقانی اصفهان


محمد Email | لینک دایم | ۹۸/۹/۱۵ - ۸:۴۹ - جمعه

Csr

سلام حدودا پنج ماه با این بیماری درگیر هستم شغلم نجار و کابینت ساز هست یه روز حین کارحس کردم متر رو درست نمیتونم بخونم بعد کم کم فهمیدم چشم تار می بینه رفتم چشم پزشک گفتن عکس بگیر که متوجه شدم سی اس ار دارم گفتن به دلیل استرس و مصرف کورتن اتفاق میوفته بنده به خاطر بیماری کولیت تو همین زمان به خاطر فعال بودن هم کورتن مصرف میکردم هم استرس زیاد داشتم قرص پراپرانول مصرف کردم فرقی نکرد کورتن رو هم قطع کردم بازم فرقی نکرد کلینیک دید آوران دکتر دهقانی گفتن عمل پی دی ای انجام بده دیروز انجام دادم تا ببینم چی بشه امید به خدا


نیما لینک دایم | ۹۸/۹/۹ - ۱۶:۴۸ - شنبه

به دوستانی که در مورد هزینه لیزر سوال داشتن بگم که من دفترچه نداشتم تو بیمارستان نور مطهری تهران که بیمارستان خصوصی هست هزینه 2,070,000 هزار گرفتن ازم البته آمپولش که از روی دست تزریق میکنن گرون هست یک آمپول دومیلیون و هفتصد برا دو نفر میزنن هزینش نصف میشه. تاریخ 13مهر98


شبنم لینک دایم | ۹۸/۹/۴ - ۲۱:۱۸ - دوشنبه

هزینه pdt

من میخوام تو بیمارستان نگاه تهران عمل پی دی تی انجام بدم.کسی میدونه هزینه ش بدون بیمه چقدره؟؟؟


زنجان پور لینک دایم | ۹۸/۹/۴ - ۲۰:۵۵ - دوشنبه

کسی از عزیزان لیزر پی دی تی انجام داده میشه بگه هزینه عمل چقدر میشه؟؟


sogol Email | لینک دایم | ۹۸/۹/۲ - ۲۲:۵۶ - شنبه

سي اس آر

سلام به همه من ٣٢ سالمه از ساري.٢ سال پيش درگير اين بيماري شدم.با داروي پلرون و قطره كترولاك درمان شدم و كامل بهبوديم و بدست آوردم.ولي متاسفانه الان بعد ٢ سال دوماهه كه دوباره درگيرش شدم و دكترم مجددا همون داروها رو برام شروع كرده ايندفعه خيلي حادتر بود.وقتي چشم چپم و ميبستم با راست كه مشكل داشت روي همه اشيا و انسان ها سياهي ميديدم و بخشيش و اصلا نميديدم.خيلي عذاب آور واقعا.به من هم گفتن استرس و كورتون .من كه كورتون مصرف نداشتم ولي استرس و چرا چون تعريف درستي ازش نميكنن بايد به زور قبول كنيم استرس.اما من فكر ميكنم بايد دليل شناخته نشده و كشف نشده ديگه اي توي اين بيماري باشه .هرچي تو علم پزشكي دليلش معلوم نباشه علتش ميشه استرس.مثل حرف ژ توي جدول هااا!!!!نميدونم براي همتون كه دردمون مشتركه آرزوي سلامتي دارم و ميدونم فقط ما ها ميتونيم اين درد و در هم درك كنيم .اوني كه نداره اصلا نميفهمه ديدمون چطوريه؟ضمنا دكترم در ساري دكتر خوبيه چون حداقل يه بار درمانم كرده ولي ليزر و رد كرده و گفته درصورت جواب ندادن دارو تزريق چشمي بهتر هست.منم موندم سر دوراهي


حمید لینک دایم | ۹۸/۸/۲۲ - ۱۹:۱۳ - چهارشنبه

سلام دوستان من ۴ سال این بیماری دارم لیزر هم بیمارستان نگاه تهران انجام دادم این بیماری ترس نداره ۰۹۳۷۱۴۳۶۱۷۶


نیما لینک دایم | ۹۸/۸/۲۱ - ۷:۲۷ - سه‌شنبه

با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
من تقریبا اردیبهشت98 بود که به این بیماری مبتلا شدم و سریعا به پزشک مراجعه کردم در تبریز رفتم پیش دکتر بهاری وند و ایشون گفتند که آب یا همون مایع پشت شبکیه چشمت جمع شده و نیاز به تزریق آمپول آیلا داری خلاصه من آمپول رو که گرون هم بود 1700 بود سفارش دادم و صبح روز بعد در بیمارستان حکیمان نور تبریز تزریق کرد به چشمم و چشمم بعد از یک ماه تقریبا 100% بیناییش برگشت و دوباره رفتم معاینه گفت دیگه لازم نیست بیایی فقط استرست را کنترل کن تا دوباره اینجور نشی خلاصه بعد از اون موضوع 19 شهریور ماه همان سال ظهر عاشورا بود نشسته بودم تلویزیون نگاه میکردم که یهو دیدم تصاویر رو مواج میبینم و اونقت بود که دنیا رو سرم خراب شد و فهمیدم که بله دوباره مایع برگشته سراغم خلاصه سرتون رو درد نیارم رفتم تبریز دکتر اکثرا دکتر ها گفتن که چشمت باید لیزر PDT شود و باید بری تهران معرفی نامه نوشتن و من رفتم بیمارستان فارابی تهران بعد اوجا هم همین نظر رو داشتن و دکتر نوشت برا عکس ICG و رفتم عکس بگیرم دیدم که نوبت رو برا 4 ماه بعد دادن نا امید شدم برگشتم و از اینترنت گشتم تا بیمارستان خصوصی نور مطهری رو یافتم تماس گرفتم نوبت دادن رفتم عکس رو گرفتم و گفتن 2 روز بعد بیا برا لیزر رفتم برا لیزر و دکتر فرزاد فرزبد چشمم رو لیزر کرد و گفت بعد از یکماه بیا برا معاینه بعد از یکماه رفتم و دوباره عکس انداختم از چشمم و خوشبختانه مایع کاملا از بین رفته ببود ولی دیدم زیاد بهتر نشده بود که دکتر گفت صبر کن زمان میبره برام قرض Mega Vision رو نوشت و الان 10 روز نمیشه از اون قرص ها استفاده می کنم یعنی بینایی چشمم به 80 درصد رسیده و هر روز بهتر میشه خدارو شکر
در آخر میخوام بگ که اصلا نگران نباشید اینشالا مال همه درست میشه


سحر Email | لینک دایم | ۹۸/۶/۱۶ - ۱۰:۴۳ - شنبه

تازه مبتلا شدم

از همدان کسی هست که مبتلا باشه، پیش کدوم دکتر رفتید، میشه راهنمایی کنید لطفا که کدوم دکتر بهتره، من تازه سه روزه اینجوری شدم خیلی میترسم


حمید لینک دایم | ۹۸/۳/۲۲ - ۵:۰۶ - چهارشنبه

سلام اگه کسی بیمارستان دولتی لیزر كرده لطفا اسم بیمارستان بگه09371436176


Alex Email | لینک دایم | ۹۸/۳/۹ - ۴:۴۱ - پنج‌شنبه

سلام دوستان هزینه هایی که برا درمان در بیمارستانهاو کلینینک های چشم پزشکی از بیمار میگیرن متفاوت هست وبستگی به نظر پزشک داره ولی از هزینه نترسید و زیادی هم به خودتون استرس وارد نکنید .اون دوست عزیزی که فرموده بودند که بیهوشی داره ؟نه بیهوشی نداره برای تزریق حدود یک ساعت بعد از تزریق میتونی بری خونه برا pdtحدود نیم ساعت تا چهل وپنج دقیقه طول میکشه و فوری هم میتونی بیمارستان را ترک کنی فقط چند روز جلوتر که حداکثر سه روز هست باید یه امپول که قیمتش حدود ۴میلیون میشه را باید تزریق کرد دوستان اگه تمایل داشته باشید یه گروه بنام csrدر واتساپ یا تلکرام داشته باشیم که کلیه مطالب و نظرات ومعرفی پزشکان را از این طریق باهم داشته باشیم هر کس موافق هست به شماره من پیام بفرسته ادش کنم ۰۹۱۷۶۱۳۰۵۳۸


حمید لینک دایم | ۹۸/۳/۸ - ۲۰:۲۱ - چهارشنبه

سلام مهدی منم میخوام از شهرستان برم شما کدام بیمارستان قراره برید؟ ۰۹۳۷۱۴۳۶۱۷۶


مهدی لینک دایم | ۹۸/۳/۸ - ۱۰:۴۱ - چهارشنبه

سلام فرمودید سه روزه لیزر کردید بهتر شده؟ 1800، بیمه هم تعلق گرفته؟ چن روز کلا درگیر میشه آدم از عکس... تا مرخصی؟ از شهرستان میخوام بیام ممنون که جواب میدید


حمید لینک دایم | ۹۸/۳/۷ - ۲۱:۱۷ - سه‌شنبه

سلام لیزر چقد طول کشید نیاز به همراه هم داره


حامي لینک دایم | ۹۸/۳/۷ - ۷:۱۴ - سه‌شنبه

من ليزر كردم سه روزه دكتر بهنيا مركز نور مطههري 1800


Alex Email | لینک دایم | ۹۸/۳/۱ - ۱۴:۱۶ - چهارشنبه

I have csr

سلام دوستان منم مثل همه شماها csrدارم ولی بدلیل عدم تشخیص به موقع بیماری من مزمن شده بینایی چشم چپم را به دلیل اینکه دقیقا تخریب بافت شبکیه در کانون دید بود متاسفانه ۸۰درصد از دست دادم ومناسفانه چشم راستم هم درگیر این بیماری کوفتی شده ،در اروپا وامریکا این بیماری رایج هست .من به المان فرانسه و در امارات پیش یه دکتر امریکایی رفتم نتیجه ای حاصل نشد بنا به سفارش یمی از دوستانم در سفارت ایران در بلاروس با پرفسور دهقان فیروزابادی دربیمارستان چشم پزشکی نگاه اشنا شدم که ایشان درمان را هفته گذسته شروع کردن به چشم چپم امیدی نیست وگفتن باید منتظر علم جدید بود ولی چشم راستم را فعالیت این بیماری کوفتی را کنسل کردن گفتن تا شش هفته اینده نتیجه نهایی را اعلام میکنن .برا منم دعا کنید ،البته یه دانشمند ایرانی توانسته با توجه به سلولهای بنیادی نسبت به بازسازی شبکیه تا مرحله سه اقدام کنند که من با ایشان در تماس هستم اگر موفق بشوند به همه دوستان اعلام میکنم که برای درمان اقدام کنند ،ارزوی من برای شما دوستا رهایی ازاین بیماری کوفتی هست براتون بهترین ها را ارزومندم ۰۹۱۷۶۱۳۰۵۳۸


حمید لینک دایم | ۹۸/۲/۳۰ - ۲۰:۵۹ - دوشنبه

سلام علی آقا لطفا بگو هزینه لیزر چقد ؟ بیهوشی هم داره؟


علی Email | لینک دایم | ۹۸/۲/۲۹ - ۷:۲۰ - یکشنبه

Pdt

سلام دوستان منم یه مدت این عارضه رو داشتم و نهایت عمل لیزر pdt رو انجام دادم.به گفته دکتر روند بهبود بعد از pdt زمان بره و باید صبوری کرد


حمید لینک دایم | ۹۸/۲/۲۴ - ۲۰:۳۷ - سه‌شنبه

لطفا اگه کسی لیزر کرده راهنماییم کن هزینه؟ بیهوشی داره؟ ۰۹۳۷۱۴۳۶۱۷۶


حمید لینک دایم | ۹۸/۲/۲۴ - ۲۰:۳۵ - سه‌شنبه

سلام دکتر ب من گفته باید لیزر کنم کسی هست لیزر کرده باش راهنماییم کنه


فاطمه لینک دایم | ۹۸/۲/۱۶ - ۱۷:۲۱ - دوشنبه

سلام .من هم از آبان ۹۷ این مشکل رو توو چشم راستم دارم دوبار دکتر رفتم به جایی نرسیدم ولی نوشته های شما رو که خوندم متوجه شدم منم استرسم خیلی زیاده ومیتونه دلیلش باشه .در ضمن کارمندم وخیلی اذیت میشم برام دعا کنید


امیر لینک دایم | ۹۸/۲/۱۶ - ۱۶:۲۷ - دوشنبه

اگه روزه بگیریم چی سی اس ار هم دارمv


مجید Email | لینک دایم | ۹۸/۱/۳۰ - ۱۷:۱۲ - جمعه

بعد از دوسال

استرس نداشته باشید بعد چند ماه (حوالی 9 تا 12 ماه) خودش خوب میشه، ورزش کنید و شادتر باشید. بیخودی دکتر نرید و بیخیال آمپول و لیزر بشید، چیزی هم به چشتون تزریق نکنید، این بیماری رو هم گنده نکنید صبر کنید خوب میشید، نظرم رو بعد از دوسال از این بیماری که گرفتم و به بهبودی کامل رسیدم دارم میگم


نیما Email | لینک دایم | ۹۷/۱۲/۲۵ - ۹:۲۹ - شنبه

کانال تلگرامی راهنمای بیماران

دوستان من قبلا پیام گذاشتم اما میخوام خطم رو عوض کنم چون امار تماس بچه های مبتلا زیاده و منو واقعا متاثر میکنه
اما لینک کانالم که مطالبی که بهم کمک کرد خوب بشه رو اینجا میگذارم
مطالب کانال تلگرام منو به دقت و حوصله گوش بدید و بخونید
و امیدتون به افریدگار باشه @cheshmOmid


امین لینک دایم | ۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۸:۲۲ - یکشنبه

بیماری csr

سلام من هم بیماری csr داشتم آبان ماه در کلینک نور نزد دکتر بهنیا عمل pdt انجام دادم الان که بعد از 4 ماه برای معاینه مجدد رفتم عکس oct نشون داد که بیماری کاملا بهبود پیدا کرده و دید چشم هام از 7 به 10 رسیده . و دکتر بهم گفت که تنها راه عود نکردن بیماری کنترل استرس هست.


ابوطالب تقوی Email | لینک دایم | ۹۷/۱۲/۴ - ۵:۲۴ - شنبه

بماری csc

سلام من دوماه به این بیماری مبتلا شدم بعد یک مااه قرص و دوا دکتر گفت که باید لیزر کنی در بیمارستان دکتر خدا دوست شیراز لیزر کردم دوهفته پیش یعنی 18.11.97 الحمدالله الان عالی شدم خواستم کمکی کرده باشم منم زیاد با کامپیوتر کار می کنم و اکثرا از استرس بیش از حده
باید بیشتر مواظب باشیم چرا چون بعضی از بیماران برای بار دوم و سوم اماده یودند گفتن از استر که ای جوری می شیم


علی لینک دایم | ۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۴:۴۹ - شنبه

سلام
کارم با کامپیوتر هست و
تقریبا یکساله درگیر بیماری هستم
اما فقط و فقط و فقط استرس عامل اصلی این بیمار هست
دکتر مدرس زاده ( شیخ بهایی نبش صائب تبریزی) تشخیص سی اس آر دادن و بعد از اون در بیمارستان نگاه لیزر پی دی تی رو انجام دادن
البته قبل از مراجعه جهت لیزر هم تمام مطالب این صفحه رو خوندم و تصمیم به عمل گرفتم
الان با گذشت هفت ماه از لیزر ، تغییر محسوسی رو نمیبینم و بنظرم کنترل استرس خیلی موثر تر از لیزر هست
لیزر در بهترین حالت فقط جلوی پارگی بیشتر شبکیه رو میگیره


حجت Email | لینک دایم | ۹۷/۱۰/۱۲ - ۴:۱۲ - چهارشنبه

سلام،دوستان در تهران کدام مراکز لیزر pdtرو دارند؟ ومناسبترین از نظر قیمت و کیفیت کدام است؟


حجت Email | لینک دایم | ۹۷/۱۰/۱۲ - ۴:۰۲ - چهارشنبه

سلام،دوستان کسی اطلاع داره بیمارستان فارابی تهران لیزرpdt داره یا نه؟، و تفاوت قیمت با دیگر مراکز دارای لیزر در چقدر است?

ممنون


شهریار لینک دایم | ۹۷/۹/۱۹ - ۱۵:۳۵ - دوشنبه

درمان csr

من یکسال درگیر بودم در چشم چپ اما الان یکسال هست درمان شدم با قرص پلرون ۲۵ هفته اول روزی دو عدد هر ۱۲ ساعت از رو هشتم به مدت یک ماه روزی یک عدد


اشکان لینک دایم | ۹۷/۷/۷ - ۹:۴۵ - شنبه

سلام و عرض ادب یکماه از شروع مشکل CSR چشم راست من میگذره کارخاصی انجام ندادم جز یک سفر تفریحی ده روزه و شکرخدا حدود 70% بیناییم نسبت به روز اول بهتر شده و دایره سیاه رنگ تقریباحذف شده . امیدوارم به زودی بتونم مثل گذشته با وضوح کامل ببینم .سلامت باشید ...اشکان 44 ساله


Z لینک دایم | ۹۷/۴/۲۳ - ۲۰:۳۴ - شنبه

عالی بود.. منم این مشکلو ی هفته س پیدا کردم... اولش فک کردم ماکولا گرفتم... ولی حدای از بیماری و نظرات فنی دوستان، متنتون عالی بود.. خندیدیم، روحیه مان شاد شد
خداوند دلتان را شاد کناد

لیشام: سپاس‌گزارم از لطفِ نظرتون :) امیدوارم که مشکل شما هم حل بشه. من هیچ کاری به کارش نداشتم بعد از این همه سال. گاهی میاد و میره. دلیل اصلیش استرس و اضطراب‌ه. زندگی رو شوخ و شنگانه طی کنین، خودش کم کم بی‌خیال می‌شه و می‌ره پی کارش ایشالا


هیوا Email | لینک دایم | ۹۷/۴/۱۴ - ۱۲:۲۳ - پنج‌شنبه

سلام.من هم این بیماری رو گرفتم هیچ دارویی هم مصرف نکردم و خودش خوب شد ....احتمال بازگشت داره اما زیاد سخت نگیرید اولش فقط کمی رو مخ میره اما بهش توجه نکنید و الکی هم دکتر نرید ...فقط صبر کنید

لیشام: سلام! موافقم!


سلیمی لینک دایم | ۹۷/۱/۲۳ - ۵:۴۹ - پنج‌شنبه

سلام دوستان من هم چند سال پیش به این بیماری مبتلا شدن ابتدا پیش یه دکتر رفتم تو تبریز گفتند که باید هر ماه تزریق کنی تا کامل خوب بشی .کلی هزینه برام داشت برا یه تزریق سری اول ششصد تومان هزینه برام داشت. بعدیه ماهدوباره می خواستم برم تزریق کنم تصمیم گرفتم پیش یه دکتر دیگه برم. دکترعبادا.. حیدری
رفتم وبعد دلدلری گفتن که استرست را کنترل کن و یه بسته قرص اسپیرو نولاکتون برام نوشتند که الحمدلله خوب شدم بعد سه سال این مدت استرس زیادی دارم دوباره مبتلا شدم . تصمیم گرفتم دوباره برم پیشش .
ولی در کل جای نگرانی نداره .


Eli لینک دایم | ۹۷/۱/۱۷ - ۱۵:۴۵ - جمعه

این بیماری درمان قطعی داره با عمل و حتی با قرص به نوشته ها و اراجیف این وبلاگ توجه نکنید هر کی هم که میگه درمان نمیشه حتمن مشکلش از حد خارج شده و یا نمی خواد عمل کنه ...ادمین محترم سایت وب سایت شما پزشکی نیست که مردم و منحرف میکنید با نظرات کاربران


اردلان لینک دایم | ۹۷/۱/۱۷ - ۱۴:۲۶ - جمعه

دوست عزیز به نظرم شما با اشتراک این مطالب نه تنها کمکی به کسی نمیکنید بلکه امیدم از افراد سلب میکنید یه نفر سرما میخوره دو روزه خوب میشه یکی سه روزه یکی میمیره با سرماخوردگی ساده نتیجتن هر بیماری در بدنهای مختلف واکنش متفاوت داره به نظرم نظرهارو پاک کنید و اجازه بدید که دوستان هر کدوم پرسه درمان رو طی کنند نظرهارو بخونید طرف گفته برام مهم نبوده تا با اینجا اشنا شدم فهمیدم خیلی جدیه خب که چی شد لطفا دوست عزیز از انتشار نظرها و اشتراک اون تو رو خدا پرهیز کن بزار مردم زندگیشونو بکنن کار شما نوعی مردم ازاریه


محمد لینک دایم | ۹۷/۱/۱۷ - ۱۴:۱۹ - جمعه

Csc

با سلام به دوستان عزيز،
من هم مدتي بود درگير بيماري csc بودم،ابتدا به كلينيك نور تهران مراجعه كردم اكه تشخيص اين بيماري رو دادن و پيشنهاد ليزر پي دي تي ،اما به توصيه دوستان به بيمارستان خدادوست شيراز مراجعه كردم و به خدمت دكتر توللي فوق تخصص سرطان شناس ارجاع داده شدم.ايشان هم همان تشخيص را تاييد كردند و ليزر را انجام دادند.طي مراجعه مجدد خدمت ايشان و با توجه به عكس هاي مجدد مشكلم برطرف شده و ديدم هم در حال بهبود است


Saeed لینک دایم | ۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۴:۰۵ - یکشنبه

سلام تا حالا 3 بار این بیماری سراغم اومده دفعه اول به مدت دو هفته با پرو پرانول درست شد دفعه دوم دوباره دکتر فقیهی پروپرانول تجویز کرد ولی بعد از 2 ماه خوب شد اما دفعه سوم الان دو ساله که هر چی قرص بوده خوردم ولی درست نشده داخل چشمم بعضی وقتا درد خفیف همراه با نبض احساس میکنم حتی پیش دکتر طباطبائی هم رفتم که ایشون هم لیزر رو پیشنهاد داد ولی گفتن حتی بعد از لیزر دید 100% شفاف نمیشه .


حامد Email | لینک دایم | ۹۶/۱۱/۷ - ۲۰:۵۶ - شنبه

سلام من شش ماه این بیماری رو گرفتم. اول از قطره سینارولاک استفاده کردم و قرص پروپرانولول ۱۰ ولی بعد سه ماه خوب نشد و فکر کنم یکمم بدترشد.رفتم پیش دکتر فقیهی اونم قرص پرنول داد و گفت خوب میشی الان سه ماه گذشت و خوب نشدم میخوام برم دوباره پیش فقیهی نمیدونم چی میشه این بار


SARA لینک دایم | ۹۶/۱۰/۱۶ - ۵:۴۵ - شنبه

CSR

درمان داره . پروپرانولل بخور روزی یکی به روند بهبود کمک میکنه و "آروم باش آروم دخترم" این حرفیه که دکتر به من زد . چهار بارم این مشکل برام پیش اومده خیلی اذیت کنندس به خصوص برا کارمندا ولی واقعا اگه سعی کنی استرس نداشته باشی :)))))))))))))) خوب میشه تو چند ماه . تاری دیدی و اون ابر کمترین مشکلشه نگران نباش . ولی هر وقت حس کردی که اینجوری شدی پروپرانولل بخور و امگا 3 من دیگه دکترم نمیرم این کارو میکنم


وحيد Email | لینک دایم | ۹۶/۱۰/۱۳ - ۹:۳۶ - چهارشنبه

Csr

من ديروز رفتم ليزر PDT كردم
اميدوارم خوب بشه، خيلى رو كيفيت زندگيم تاثير گذاشته
واقعا نتونستم بفهمم علتش چيه، ولى چندتا دليل باهم شد، استرس، كورتون، سيگار، ريتالين، كم خوابى،سك.....
دعا كنيد خوب بشهنام
ایمیل
وبسایت/وبلاگ http://
عنوان پیام
متن پیام
کد تصویر را وارد کنید

Google+ By Lisham Shahbazian